InBank czy Nest Bank? Sprawdź, kto da Ci lepszy kredyt na remont!

Twoja szacunkowa rata

od 181 *PLN

1. Wybierz kwotę kredytu i liczbę rat

min.
1000 PLN
max.
50000 PLN
PLN
min.
6 rat
max.
84 rat
rat

2. Zaznacz niezbędne zgody

3. Stwórz bezpieczny profil FinAi

Siła hasła:

Do wzięcia kredytu potrzebujesz jedynie:

Ważnego dowodu osobistego

Smartfona z systemem Android lub iOS

Historii konta z 6 ostatnich miesięcy

Zobacz, co zyskujesz, wybierając FinAi

Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Klasyczny kredyt
Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
Porównywarka
Realna oferta na podstawie
zdolności kredytowej
Możliwość porównania
wielu ofert
Kredyt w 100%
przez internet
Szybki i prosty
wniosek kredytowy
FinAi Klasyczny kredyt Porówny­warka
Realna oferta na podstawie zdolności kredytowej
Możliwość porównania wielu ofert
Kredyt w 100% przez internet
Szybki i prosty wniosek kredytowy
FinAi to nieza­leżna, w 100% polska firma. Żaden bank nie jest naszym właścicielem.
W FinAi
całkowicie
za darmo dowiesz się
jak widzi Cię
bank.
W FinAi
otrzymasz realne
oferty z banków.
Nie
pobieramy
od Ciebie żadnych
opłat.
W FinAi wszystko jest proste i jasne. Trudne rzeczy staramy się tłumaczyć.
Nigdzie nie musisz iść.
Pieniądze
z banku
otrzymujesz bez
wychodzenia
z domu.

Jak wybrać kredyt na remont mieszkania?

zwiń

Kredyty przeznaczane są na różne cele. Mamy zwykły kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, ale często decydujemy się również na kredyt na remont mieszkania. Czy warto wziąć kredyt na remont?

Masz już swój dom lub mieszkanie, ale czeka Cię jeszcze tapetowanie, malowanie, a następnie przemeblowanie, a nie jesteś w stanie zapłacić za to wszystko z oszczędności? Dodatkowa gotówka, czyli kredyt na remont, może być pomocna w sytuacji, gdy lokum wymaga szybkiej i gruntownej renowacji.

Trudno oszacować, ile tak naprawdę będziesz potrzebował pieniędzy na całość remontu. Koszty remontów wahają się między kilkoma a kilkudziesięcioma tysiącami złotych i uzależnione są od stanu nieruchomości.

Kredyt gotówkowy na remont domu lub mieszkania

Warto zaznaczyć, że banki nie posiadają w swojej ofercie kredytów gotówkowych czegoś takiego, jak kredyt na remont domu lub mieszkania. Nie istnieje oddzielny produkt, który akurat może być przeznaczony jedynie na sfinansowanie takiej potrzeby.

Wśród kredytów gotówkowych, w przeciwieństwie do hipotecznych, próżno szukać czegoś takiego jak kredyt remontowy w ścisłym tego słowa znaczeniu. Sposób pozyskania środków jest więc taki sam jak wtedy, gdy staramy się o pieniądze w banku na produkty typu: telewizor, wieża stereo, nowy komputer etc. Kredyt gotówkowy na remont mieszkania musi być przemyślany, a jego wielkość uzależniona od naszej potrzeby.

Decyzję banku o przyznaniu kredytu dostaniemy prawie od razu, a pieniądze na remont mieszkania pojawią się na naszym koncie w ciągu kilku godzin. Banki w takim przypadku żądają minimum formalności – wystarczy jedynie dowód i zaświadczenie o wysokości dochodów. Taki kredyt gotówkowy powinien być spłacony maksymalnie w ciągu 10 lat.

Ile potrzebujesz na remont mieszkania?

W bankach jest mnóstwo ofert kredytów gotówkowych, a najważniejszymi elementami w ich porównywaniu są: wysokość kredytu, okres kredytowania i dodatkowe koszty. Wysokość potrzebnej pożyczki na remont można oszacować dzięki kosztorysowi, tj. ocenieniu, ile tak naprawdę będziemy potrzebowali pieniędzy, aby zakończyć wszystkie prace.

Co jednak należy zrobić, gdy chcemy, aby bank przyznał nam wyższy kredyt na remont domu lub mieszkania?

Kilkadziesiąt tysięcy złotych powinno wystarczyć, ale jeśli na remont potrzebna jest większa ilość gotówki, niezbędny będzie kredyt hipoteczny. W tym przypadku niektóre banki oferują coś, co nazywa się kredytem remontowym.

Czym jest kredyt remontowy?

Kredyt remontowy to rodzaj kredytu hipotecznego. Jego zabezpieczeniem jest hipoteka lub nieruchomość. Bank w ten sposób zabezpiecza się przy powierzaniu klientowi większej sumy pożyczonych pieniędzy.

Jeżeli szacowany koszt remontu jest wyższy, niż zakładaliśmy, zamiast kredytu gotówkowego na remont mieszkania można wziąć pod uwagę właśnie taką ofertę.

Za pośrednictwem FinAi możesz wziąć wygodny kredyt gotówkowy na remont mieszkania. Wszystko bez wychodzenia z domu. W stu procentach przez internet otrzymasz realne oferty, dopasowane do Twojej sytuacji życiowej – finansowej, zawodowej, osobistej.

Podsumowanie:

1. Kredyt gotówkowy na remont mieszkania udzielany jest jak zwykły kredyt przeznaczany na każdy inny cel.
2. Kredyt remontowy to rodzaj kredytu hipotecznego przeznaczonego na remont domu lub mieszkania.
3. W przypadku kredytu hipotecznego przeznaczonego na remont mieszkania ważne jest dla banku oszacowanie kosztów budowlanych oraz wartości nieruchomości.

FinAi S.A. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Żurawia 6/12, lok. 525, 00-503 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000726724, kapitał zakładowy w wysokości 3.000.000,00 zł, wpłacony w całości, działa jako pośrednik kredytowy następujących kredytodawców: AS Inbank z siedzibą w Tallinnie działający przez AS Inbank S.A. Oddział w Polsce, Credit Agricole Bank Polska S.A., Nest Bank S.A. i Novum Finance Sp. z o.o. FinAi jako pośrednik kredytowy jest umocowany do: udostępniania konsumentom możliwości zawarcia umów kredytu za pośrednictwem Platformy FinAi, zbierania i przetwarzania danych osobowych konsumentów, wykonywania niektórych rodzajów środków bezpieczeństwa finansowego, wykonywania identyfikacji i weryfikacji tożsamości konsumentów, przekazywania informacji i dokumentów pomiędzy kredytodawcą a konsumentem, przyjmowania wniosków kredytowych, przedstawiania ofert kredytowych, odbierania zgód i oświadczeń od konsumentów oraz może być upoważniony do zawierania umów w imieniu kredytodawców, także występując jako pełnomocnik kredytobiorcy.

* Przykład reprezentatywny dla FinAi S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 19,86%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 8 925,51 zł, całkowita kwota do zapłaty: 12 474,69 zł, oprocentowanie 9,01%, całkowity koszt kredytu: 3 549,17 zł (w tym: prowizja 1 589,50 zł, odsetki 1 959,67 zł), 46 miesięcznych równych rat w wysokości po 271,19 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 04.07.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla AS Inbank S.A. Oddział w Polsce: Niniejsze warunki nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Przyznanie kredytu uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,97%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10842,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 16094,59 zł, oprocentowanie stałe w skali roku 8,99%, całkowity koszt kredytu 5252,59 zł (w tym: prowizja 1516,80 zł, odsetki 3735,79 zł), umowa zawarta na okres 72 miesięcy, 71 miesięcznych rat równych w kwocie 223,53 zł, ostatnia rata 223,96 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 07.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Nest Bank S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 25 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6554,36 zł, całkowita kwota do zapłaty 8855,1 zł, oprocentowanie stałe 7,9 %, całkowity koszt kredytu 2300,74 zł, (w tym: prowizja bankowa 1380,7zł , odsetki 920,04 zł), 33 miesięcznych równych rat w wysokości 268,31 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 8 czerwca 2018 na reprezentatywnym przykładzie.

Przykład reprezentatywny dla Credit Agricole Bank Polska S.A.: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,50%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 10 000 zł, całkowita kwota do zapłaty 13 007,06 zł, oprocentowanie stałe 9,99%, całkowity koszt kredytu 3 007,06 zł (w tym: prowizja 1 199,00 zł, odsetki 1 808,06 zł), 35 miesięcznych równych rat w wysokości 361,31 zł oraz ostatnia rata wyrównawcza w wysokości 361,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 27.06.2018 r. na przykładzie reprezentatywnym.

Przykład reprezentatywny dla Novum Finance Sp. z o.o.: Całkowita kwota pożyczki: 5 000,00 zł; łączna kwota odsetek: 439,20 zł; prowizja: 2 910,80 zł; roczna stopa oprocentowania: 10%; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych rat: 278,33 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 8 350,00 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania: 34%. Kalkulacja została dokonana na dzień 29.06.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.