Żyj szybko, wydawaj głupio, czyli 3 spektakularne wpadki finansowe gwiazd

Są bajecznie bogaci, niesamowicie sławni, ale bywają też zepsuci. Oto gwiazdy, które, mimo ogromnych fortun, w bardzo nieodpowiedzialny sposób traktowały swoje finanse. Chciałeś być taki, jak Johnny Depp? Cóż – w kwestii traktowania swojego portfela w żadnym wypadku nie bierz z niego przykładu!

Żyj szybko, wydawaj głupio, czyli 3 spektakularne wpadki finansowe gwiazd

Zazdrościmy im, czasami idealizujemy, a okazuje się, że mają swoje wstydliwe wybory budżetowe. Nie chodzi wyłącznie o kiepskie inwestycje, ale o zwyczajną… głupotę. Oto trzy najpopularniejsze, ale też i nieco zabawne wpadki finansowe, które powinny być przestrogą dla tych, którzy marzą o sławie i bogactwie.

Kanye West, czyli jak żyć bogato, mając… ponad 50 milionów długów!

Żadna to tajemnica – raper Kanye West sam napisał na swoim Twitterze, że ma 53 miliony dolarów długów. Jak można doprowadzić do takiego stanu? Media uważają, że jeśli wpadnie się w taki pęd wydawania jak artysta – bardzo łatwo. Pierścionek zaręczynowy, który kupił Kim Kardashian, kosztował 3 miliony, samochody, które posiadał w garażach (w tym opancerzony SUV), są warte kilkanaście.

Czy częste zapytania kredytowe mają wpływ na Twoją wiarygodność kredytową?

Czy częste zapytania kredytowe mają wpływ na Twoją wiarygodność kredytową?

Chcesz wziąć kredyt i szukasz najlepszej oferty? Czy częste zapytania kredytowe mogą mieć negatywny wpływ na Twoją ocenę BIK?

Sam jego apartament w Nowym Jorku kosztował prawie 5 milionów, a posiadłość w Bel-Air około 20. To wprawdzie całkiem normalne wydatki jak na gwiazdę, ale dziennikarze są bezlitośni – doliczają do listy rozrzutności muzyka diamentową biżuterię na zęby wartą 60 tysięcy, bardzo drogie prezenty świąteczne, które wysyła rodzinie i przyjaciołom, oraz… kwiaty dla Kim, które miałyby go kosztować 140 tysięcy rocznie.  

Piotruś Pan czy zwykły wariat? Jak wydać kilkaset milionów w stylu Johnny’ego Deppa

Wydał 3 miliony dolarów tylko po to, aby wystrzelić prochy swojego ulubionego pisarza, Huntera S. Thompsona, za pomocą armaty. Zapłacił lekką ręką 18 milionów za olbrzymi jacht, a 4 wydał na wytwórnie fonograficzną, która okazała się nietrafioną inwestycją. Ponoć traci 30 tysięcy dolarów miesięcznie na samo wino, 200 na prywatne samoloty, 150 na ochronę i 300 na opłacenie swojej służby w kilku domach oraz posiadłościach. Johnny Depp jest książkowym przykładem tego, że można roztrwonić kilkaset milionów dolarów, jakby to był jeden banknot.Przez wiele lat był najlepiej opłacaną gwiazda Hollywoodu, ale kiedy zaczęło robić się u niego krucho, postanowił pozwać swoich doradców finansowych. Ci dowiedli, że aktor wpadał w niekontrolowany szał wydawania pieniędzy, a dodatkowo oskarżają go o to, że wciąż jest im winien kilka milionów dolarów za usługi finansowe. Złośliwi mówią, że aby się „odkuć”, będzie musiał grać Kapitana Jacka Sparrowa z „Piratów z Karaibów” do późnej starości.

Nicholas Cage, czyli jak stracić kontakt z rzeczywistością

Kilka lat temu gwiazdor Nicolas Cage postanowił również oskarżyć swojego księgowego oraz doradcę w jednym o to, że ten bezpośrednio przyczynił się do wielomilionowych długów aktora. Księgowy również bez problemów się z tego wybronił, przedstawiając dowody na szał konsumpcyjny swojego powoli tracącego kontakt z rzeczywistością, ekscentrycznego pracodawcy. Okazuje się, że kupienie kilku Lamborghini, rezydencji, jachtów, zabytkowego szkockiego zamku (w którym nie miał zamiaru spać) za całe 8 milionów dolarów oraz pierwszego numeru komiksu „Superman” za 1,5 to najmniej dziwne zachcianki aktora. Jest o wiele gorzej.

Business Insider podaje, że aktor był właścicielem… dwóch węży albinosów (ich jad miałby chronić go przed wszelkimi chorobami), które kosztowały go kilkaset tysięcy dolarów, czaszki dinozaura za ponad 200 tysięcy, a nawet wyspy, za którą zapłacił 7 milionów.

Plotkuje się również na temat kilkusetletnich, zasuszonych głów Pigmejów, mających przynosić szczęście oraz kolekcji sztuki, na którą – według księgowego – aktora wcale nie było stać. Nic dziwnego, że osiągnął bankructwo, dzisiaj grywa w podrzędnych filmach, a na rewitalizację jego kariery wcale się nie zapowiada.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation