Wykosztuj się dla Mamy! Bo dla kogo, jak nie dla Niej... Najlepsze prezenty na Dzień Matki

Bo kto zasługuje na najlepszy prezent, jeśli nie Twoja Mama?

Najlepsze prezenty na Dzień Matki
Na zlecenie grupy Okazje w zeszłym roku przeprowadzono badanie dotyczące prezentów na Dzień Matki. Co z niego wynika?

 

Ile wydajemy na prezenty dla Mam?

Tylko 17% respondentów w ogóle nie zamierza kupować prezentów swoim Mamom. Większość z tych, którzy to zrobią, bo aż 40%, wyda na ten cel do 50 złotych. Do 100 złotych wyda 22% badanych. Najmniej, bo do 20 złotych, przeznaczy na ten cel 11% ankietowanych. Najwięcej – powyżej 500 złotych – wyda 5% badanych.

 

Jakie prezenty kupujemy na Dzień Matki?

Na tak postawione pytanie respondenci mogący podać więcej niż jedną odpowiedź wskazali następujące opcje:

 

Nie masz jeszcze prezentu na Dzień Matki? FinAi przygotował mały poradnik: z jakich prezentów w różnych zakresach cenowych ucieszy się Twoja Mama?

 

Poradnik prezentowy

Prezenty do 100 złotych

Jeśli Mama jest kinomanką, to zabierz ją do kina (do 40 złotych za jeden bilet) lub kup jej film na płycie Blu-ray.

Najnowszy musicalowy hit, zdobywca sześciu Oscarów, „La La Land” na płycie Blu-ray kosztuje ok. 70 złotych.


Emma Stone i Ryan Gosling w filmie "La La Land"

 

Jeśli Mama woli krwawe filmy, to kup Jej ostatni film Quentina Tarantino. Za „Nienawistną ósemkę” w jakości Blu-ray zapłacisz nieco mniej, niż za „La La Land” – do 70 złotych.


Jennifer Jason Leigh w filmie "Nienawistna ósemka"

 

Możesz też kupić serial. Na przykład klasyczną adaptację prozy Jane Austen – sześcioodcinkową „Dumę i uprzedzenie” – znajdziesz już za ok. 50 złotych.


Jennifer Ehle w serialu "Duma i uprzedzenie"

 

Możesz też zdecydować się na filmowy abonament. Karta Cinema City Unlimited, dzięki której wejdziesz na dowolny seans 2D i większość 3D w sieci Cinema City, to 52 złote miesięcznie w Warszawie i 44 złote poza Warszawą. Z kolei abonament serwisu Netflix uprawniający do oglądania setek filmów i seriali, to 34 złote miesięcznie. Konkurencja Netfliksa – Showmax – jest prawie dwukrotnie tańsza i kosztuje 19,90 złotych za miesiąc.

 

Od 100 do 200 złotych

Mama lubi słodkości? Kup jej czekoladki... ale nie byle jakie!

Jeśli chcesz kupić czekoladę dla najlepszej Mamy na świecie, to niech będzie to... najlepsza czekolada na świecie! Czyli belgijska. Za elegancką szkatułkę z belgijskimi pralinami Decor Trio z napisem „Dla Cudownej Mamy” zapłacisz 175 złotych.

Możesz też zdecydować się na elegancki zestaw herbat. Te liściaste, pakowane w wysokie torby, można dostać za ok. 150 złotych. Torebkowe, w eleganckich kuferkach (np. od firmy Dilmah czy Pickwick), kosztują od 125 do 175 złotych.


Scena z pudełkiem czekoladek z filmu "Forrest Gump"

Od 200 do 300 złotych

Już w górnych granicach tego zakresu można znaleźć kaszmirowy szal paszmina – ręcznie tkany szal z kaszmiru, niezwykle elegancki i miły w dotyku. Mama na pewno się z niego ucieszy, o ile... szal nie będzie podrabiany. Pamiętaj: prawdziwej paszminy za 15 złotych nie kupisz nawet, jeśli na metce będzie napis „100% kashmir” (a takie oferty można znaleźć na serwisach aukcyjnych).

Możesz też zdecydować się na bilet do opery, w jakimś dobrym miejscu. Dla przykładu: wejściówka do pierwszej strefy w Operze Narodowej kosztuje od 160 do 320 złotych.
 

Od 300 do 400 złotych

Od tej kwoty zaczynają się perfumy, które bez większego problemu można określić mianem kultowych. Choćby woda perfumowana Chanel N°5 – Mama na pewno nie obrazi się za taki flakonik za ok. 330 złotych.

 

Od 400 do 500 złotych

Prawie 1/10 ankietowanych w badaniu grupy Okazje zapowiedziała, że Mamie kupi biżuterię. Za sumę od 400 do 500 złotych można dostać wcale niezły naszyjnik, np. zawieszkę z żółtego złota z diamentami w sklepie Apart lub złotą bransoletkę z sercem w sklepie W.KRUK (obie za 429 złotych).

Możesz też zdecydować się na wysokiej jakości wypiekacz do chleba... z którego sam skorzystasz 😉 Dla przykładu: model Philips HD9015/30 to wydatek rzędu 450 złotych.

 

Powyżej 500 złotych

A może dasz Mamie wypocząć? Na przykład w spa.

Weekend w Słonecznym Zdroju – hotelu ze spa w Busku Zdroju – kosztuje od 890 złotych za pobyt dla jednej osoby. Więcej zapłacisz za dwudniowy pobyt dla dwóch osób w XV-wiecznym Pałacu Odrowążów, obok którego znajduje się kompleks spa. Za taką przyjemność zapłacisz od 1300 do 1400 złotych.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na kwiaty i czekoladę, czy na pięciogwiazdkowy hotel – pamiętaj, że najważniejsze jest to, by Mama była zadowolona z prezentu.

Jeśli masz na oku naprawdę efektowny prezent, np. wspólny wyjazd do spa, możesz pomyśleć o kredycie bankowym na bezpiecznych warunkach. W tym celu możesz skorzystać z platformy www.finai.pl, na której bez problemu określisz, jaki kredyt Cię interesuje. Współpracujące z nami banki zaoferują Ci oferty dopasowane do Twojej zdolności kredytowej, Ty tylko wybierzesz jedną z wielu ofert, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. A to wszystko – przy jednym wniosku wypełnianym online, bez wychodzenia z domu. Umowę podpisujesz przez internet, a pieniądze wpływają na Twoje konto jak najszybciej. 
Mamę masz tylko jedną – nie żałuj dla Niej starań!

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation