Uciec od karpia, czyli 4 nietypowe pomysły na Święta

Tradycjonaliści wiedzą swoje – Święta mają pachnieć karpiem, herbatą z cynamonem i kościelnymi świeczkami w czasie pasterki. A co, jeśli nie każdy lubi takie klimaty i niektórzy preferują… smak napoju kokosowego pitego na wygodnym leżaku? Można i tak. Prezentujemy 4 pomysły na Święta dla tych, którzy nie chcą ich znowu spędzać w typowy sposób.

Masz już dość zwyczajnych Świąt? Jest na to sposób!

1. Zrób coś dobrego


Chcesz poczuć prawdziwą magię świąt? To zadbaj o to, aby poczuli ją również ci, którzy nie mają takiej możliwości. Nie bez powodu sceneria wielu filmów o samotnych bohaterach rozgrywa się właśnie w Boże Narodzenie – nie ma lepszego sposobu, aby zaakcentować na ekranie ich samotność. Święta to dla niektórych smutny okres.

Jak uszczęśliwić mamę na święta?

Jak uszczęśliwić mamę na święta? Poradnik prezentowy

Ociągałeś się z kupnem prezentu dla mamy? Brakuje Ci pomysłu? Albo, co gorsza, Twoja mama „wszystko już ma i niczego nie potrzebuje”? Skorzystaj z poradnika prezentowego last minute.

 

Zaproś do siebie starszą osobę ze swojej okolicy lub nawet poświęć swój czas na czynności charytatywne. Jeśli ważniejsi są dla Ciebie potrzebujący, niż zwyczajne odliczanie do skończenia kolacji w gronie rodzinnym, to możesz to wykorzystać. Kto wie, być może Twoi bliscy uszanują ten wybór i pomogą Ci... w pomaganiu?

2. Po prostu odpocznij!


Gdyby spracowane Matki Polki i tatusiowie na dwóch etatach mieli być szczerzy, to pewnie wyznaliby, że tak naprawdę nie znoszą Świąt. Każdy choć raz słyszał narzekanie: „robię to wszystko dla was”, „Wigilia powinny być na bogato”. Takie zdania najczęściej wypowiadają osoby, które i bez świąt Bożego Narodzenia mają sporo na głowie.

Kilka dni wstępnych przygotowań, cała doba spędzona nad kuchenką, a potem wspólna konsumpcja żywności, by odpocząć dopiero po Bożym Narodzeniu - to naprawdę jest takie atrakcyjne? Pamiętaj, że nie było w historii ludzkości przypadku, żeby świat się zawalił, bo na stole wigilijnym zabrakło 12 potraw.

3. Ucieknij tam, gdzie jest ciepło


Masz dość listopada, grudnia i stycznia? Przemoczone buty, śniegi i szybko kończące się dni nie są dla Ciebie? Czemu więc nie spróbujesz jeszcze przed Bożym Narodzeniem… uciec z kraju?

Pewnie jest już trochę za późno na wykonanie dobrego planu ucieczki, a bilety lotnicze z kategorii „Święta pod palmą” trudno znaleźć w przystępnych cenach, ale wyobraź sobie taki obrazek: egzotyczna wyspa, szum morza, bose stopy na piasku, a jedyne, co można odnaleźć zimnego w obrębie stu metrów, to kostki lodu w Twoim napoju chłodzącym. Prawda, że to milszy obrazek niż niekończące się rozmowy o polityce przy karpiu i sałatkach majonezowych?

4. Spotkaj się ze znajomymi


Po prostu – wykorzystaj ten czas na spotkanie nie tylko z bliskimi, ale również dawno niewidzianymi przyjaciółmi. Dla większości z nas święta to również urlop, po co więc marnować go wyłącznie na tradycję, która zmusza nas do spędzania ich w ustalony sposób?

A może warto spotkać się z kolegami ze szkoły i stworzyć wraz z nimi Bożonarodzeniową Grupę Ewakuacyjną? Skoro też czytasz ten artykuł, to nie jesteś jedynym, który marzy o takiej spektakularnej ucieczce.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation