Świeżak za kilka tys. złotych? Szaleństwo! Liczymy, ile kosztują maskotki Biedronki

To już kolejna edycja akcji Gangu Świeżaków w polskiej sieci supermarketów. Zdobądź 60 punktów, a otrzymasz maskotkę. Za 30 naklejek nabędziesz ją po promocyjnej cenie 19,99 zł. Za 30 punktów dostaniesz natomiast Świeżaka Juniora, czyli breloczek. Niby za darmo, ale trzeba zrobić zakupy. Jak duże?

Świeżaki za kilka tys. zł?

Poznaj czteroosobowy gang: Borówkę Basię, Rzodkiewkę Żanetę, Kalafiorka Krzysia i Grzesia, który jest zielonym groszkiem. Zwą ich również Świeżakami. Są jeszcze Juniorzy w formie małych breloczków.

Jedyne, co łączy Świeżaki z prawdziwym gangiem, jest fakt, że trzymają się razem od lat i planują skok na portfele klientów Biedronki. Bo chociaż Żanetka i jej paczka według reklamy są „za darmo”, to jest w tym mały szkopuł: dostać ją można za punkty zdobywane w czasie zakupów.

Jak „przytulić” Świeżaka?

Musisz zrobić zakupy za 40 złotych, aby zdobyć chociaż 1 punkt. Świeżaka dostaniesz za 60 punktów. Jak więc nietrudno policzyć – jeden Świeżak na takich zasadach kosztuje 2400 złotych (bo 40x60=2400).

Istnieją jednak sposoby na szybsze zdobycie Świeżaka. Dodatkowe punkty przyznawane są za kupienie owoców i warzyw (1 pkt.), użycie karty lojalnościowej „Moja Biedronka" (1 pkt.) czy nabycie produktów specjalnych za minimum 10 zł (1 pkt.).

 

Abonament, raty, kredyt czy gotówka? Co się najbardziej opłaca, kiedy kupujesz nowy telefon?

Abonament, raty, kredyt czy gotówka? Co się najbardziej opłaca, kiedy kupujesz nowy telefon?

Planujesz zakup nowego telefonu? Nie wiesz czy kupić go za gotówkę, czy zdecydować się na abonament? A może wziąć kredyt gotówkowy?

 

Wychodzi więc, że klient z kartą „Moja Biedronka", który zostawi w kasie sklepu 40 zł i kupi jakieś warzywo otrzyma „za jednym zamachem” 3 punkty, a klient, który dodatkowo kupi coś z asortymentu specjalnego za minimum 10 zł – otrzyma w sumie tych punktów 4.

Do Biedronki i z powrotem

Jeśli nie kupujemy produktów specjalnych, ale mamy kartę lojalnościową, robimy zakupy za 40 zł i dokładamy do tego owoce, zdobywamy jednorazowo 3 punkty. Rachunek wygląda wtedy tak: trzeba odwiedzić Biedronkę 20 razy (20x3 pkt.) i zrobić zakupy za 40 zł, aby zdobyć wymaganych 60 pkt., które można wymienić na jednego pluszowego gangstera. Po pomnożeniu kwoty zakupów przez liczbę odwiedzin Biedronki wychodzi więc, że w supermarkecie zostawia się 800 zł.

Jeśli celem jest zgarnięcie jednej z zabawek, to może to być najdroższa maskotka w Twoim życiu!

Natomiast osoba, która przy każdych zakupach za 40 zł dokupi owoce lub warzywa i wyda również 10 zł na produkty specjalne, na Świeżaka wyda jakieś 600 zł.

Promotorzy zdrowego trybu życia

Oczywiście maskotki są dodatkiem do zakupów, ale można sobie wyobrazić, że ktoś zechce – tak jak niegdyś Pokemony – mieć je wszystkie. Kilka dni temu Internet obiegła informacja o kobiecie, która ukradła 1700 naklejek. Można je wymienić za Świeżaki. Kobiecie grozi za tę kradzież 5 lat więzienia.

Najtańszą opcją zdobycia Świeżaków jest kupienie kolekcji (cena regularna jednego pluszaka to 49,99 zł), czyli wychodzi prawie 200 zł za cały Gang. Po prostu!

A może chodzi o coś innego?

Oczywiście akcja Biedronki motywowana jest troską o dobre zdrowie, wszak trzeba kupować owoce i warzywa, aby dostawać dodatkowe punkty, dzięki którym zdobywa się darmowe zabawki. 

Dla mniej cierpliwych istnieje inny sposób: w Internecie znaleźć można sklepy wysyłkowe, w których identyczne pluszaki można zmawiać na przykład z Chin. Mało tego: wybór postaci jest większy, a każda z nich nie kosztuje więcej niż 30 zł. Możesz więc skomponować swój własny gang i dorzucić do niego Gruszę Grażynkę, Ziemniaczka Zenona czy Cebulkę FinAika!

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation