Rower czy konsola, czyli jakie prezenty kupujemy na Pierwszą Komunię?

Komunia to jeden z najmocniej pamiętanych dni z dzieciństwa zdecydowanej większości Polaków – większość z nas pamięta, jakie prezenty otrzymał.

Jakie kupujemy prezenty na Pierwszą Komunię?

Na części forów i grup dyskusyjnych na Facebooku wrze: osoby zaproszone na uroczystości Pierwszych Komunii Świętych zastanawiają się, co powinni kupić na prezent dzieciom przyjmującym ten sakrament. „Co muszę dać chrześniakowi?” – zastanawiają się jedni. „Ile pieniędzy się teraz daje?” – pytają inni.

„Na pomoc” przybywa agencja badawcza TNS Polska, która w 2015 roku zbadała zwyczaje komunijno-konsumenckie Polaków.

 

Prezenty na Komunię

Odsetek deklarowanych prezentów rzeczowych w badaniach TNS Polska z 2015 roku przedstawia się następująco:

W porównaniu do podobnego badania z 2012 roku w 2015 rowery ustąpiły gadżetom i elektronice. Co ciekawe, według badań sprzed siedmiu lat 82% Polaków uważało, że sprzęt IT nie jest dobrym prezentem komunijnym.

Można się spodziewać, że w tym roku, wraz ze stopniowym tanieniem gadżetów, elektronika wciąż będzie stawała się popularniejsza.

Popularne mogą się też stać nowe technologie. Michał Mystkowski, rzecznik Media Expert, spodziewa się, że w tegorocznym okresie okołokomunijnym hitem mogą okazać się deskorolki z napędem elektrycznym. - W okresie majowych komunii od lat niezmiennie świetnie sprzedają się tablety, laptopy i smartfony - dodaje Mystkowski. - I na te kategorie produktów obserwujemy wzmożony popyt już od połowy kwietnia.

 

Jak wpisywać kod PIN w miejscu publicznym?

Jak wpisywać PIN w miejscu publicznym?

Jak ukryć kod PIN przed oczami osób trzecich? Jak nie dopuścić do sytuacji, w której kod PIN został skradziony?

 

Ile wydajemy na Pierwszą Komunię?

Według raportu TNS Polska z 2015 roku 63% Polaków najchętniej przeznaczyłoby na prezent komunijny od 100 do 500 złotych. 24% badanych zdecydowałoby się na kwotę od 500 do 1000 złotych.

Najwięcej pieniędzy deklarują respondenci pomiędzy 40 i 49 rokiem życia – prawie 1/10 tej grupy deklaruje zakres cenowych od 1000 do 2000 złotych.

Jednocześnie duży wpływ na cenę prezentu komunijnego ma dochód gospodarstwa domowego – im lepiej nam się powodzi, tym droższy prezent wręczymy.

Większość badanych deklaruje, że istotne są dla nich sugestie dziecka w kwestii prezentu. Raport TNS zarazem zwraca uwagę, że dystrybutorzy gier czy filmów dopasowują premiery swoich produktów na okolice „sezonu” komunijnego. Na przykład w tym miesiącu na DVD wyjdą: słynny serial animowany „Byli sobie odkrywcy” i pełnometrażowa „Balerina”.

Kiedyś składaki, dziś rowery górskie. Kiedyś elektroniczna konsolka z wilkiem zbierającym jajka, dzisiaj PlayStation. Pierwsze Komunie nie od dziś stymulują konsumentów – według statystyk serwisu Kokos.pl są one nawet częstym celem pożyczek.

Jeśli myślisz o nieco droższym prezencie, takim jak rower lub laptop, warto przemyśleć kredyt bankowy na jak najbardziej bezpiecznych warunkach. Narzędziem, które Ci to ułatwi, jest platforma www.finai.pl, na której bez problemu określisz, jaki kredyt Cię interesuje.

Banki, które współpracują z FinAi, zaproponują Ci oferty dopasowane do Twojej zdolności kredytowej, Ty tylko wybierzesz jedną z wielu ofert, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. A to wszystko – przy jednym wniosku wypełnianym online, bez wychodzenia z domu. Umowę podpisujesz przez internet, a pieniądze wpływają na Twoje konto jak najszybciej.

A pamiętasz, co Ty dostałeś w ten szczególny dzień?

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation