Myślisz, że zamykanie konta w banku jest łatwe jak zakładanie? No to się zdziwisz

Założenie konta to prosta rzecz – w wielu bankach można to zrobić internetowo lub poprzez infolinię, bez odwiedzania placówki. Czy równie łatwe jest zamknięcie konta? Dane zebrane przez Expandera dowodzą, że niekoniecznie.

Myślisz, że zamykanie konta w banku jest łatwe jak zakładanie? No to się zdziwisz

Otwieranie konta to dzisiaj pestka: wszelkie wymagane informacje podajesz przez Internet, a potem Twoja tożsamość jest weryfikowana przy użyciu przelewu ze starego konta lub podczas wizyty kuriera. Szybko i wygodnie. Klienta banku rozpieszczać może również dokonywanie wszelkich płatności za pomocą aplikacji mobilnych. Wychodzenie z domu nie jest potrzebne. Chyba że…

Chcesz usunąć konto w banku?

W niektórych bankach – mimo że istnieje możliwość weryfikacji elektronicznej – nie można usunąć konta zdalnie. Tak właśnie jest w bankach: BZ WBK, Eurobanku i Idea Banku. Poniżej prezentujemy informacje, które udało się zebrać firmie Expander na temat sposobów zamykania konta w poszczególnych bankach.

W tych bankach zamkniesz konto po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej, a także w oddziale bądź listownie. Alior Bank
BGŻ Optima
Getin Bank
ING Bank Śląski
mBank
Millennium
Orange Finanse
Raiffeisen Polbank
T-Mobile Usługi Bankowe
 W tych bankach zamkniesz konto w oddziale lub listownie. BGŻ BNP Paribas
Bank Pekao
Bank Pocztowy
BOŚ
Credit Agricole
Deutsche Bank
Inteligo
PKO Bank Polski
Plus Bank

 W tych bankach konto można otworzyć przez przelew weryfikacyjny,ale nie uda się go zamknąć zdalnie. Do zamknięcia takiego konta potrzebna jest więc wizyta w oddziale lub u notariusza.

 

BZ WBK

Euro Bank
Idea Bank

*Jeśli konto w takim banku zostało otwarte w oddziale lub przez kuriera to można je zamknąć zarówno w oddziale jak
i listownie.

Kiedy osobiście?

Jeśli chcemy zamknąć konto, ale nie mamy czasu, by odwiedzić bank, możemy wysłać do niego list. Wtedy zostaną porównane podpisy z listu i zawartej umowy. Co jednak się dzieje, gdy konto zostało założone elektronicznie, za pomocą przelewu weryfikacyjnego, więc bank nie ma wzoru naszego podpisu? To proste – musi go wtedy jakoś zdobyć.

 

Lokata czy konto oszczędnościowe? Którą opcję powinieneś wybrać?

Lokata czy konto oszczędnościowe? Którą opcję powinieneś wybrać?

Chcesz zaoszczędzić pieniądze, ale nie wiesz, gdzie je umieścić? Lepsza okaże się lokata czy konto oszczędnościowe? Sprawdź, którą opcję wybrać!

 

Jeśli nie możesz odwiedzić banku osobiście, udaj się do notariusza, by pokazać mu dowód osobisty, a on potwierdzi na dokumencie, że podpis złożony na wypowiedzeniu umowy w banku rzeczywiście należy do Ciebie. Czy jest to jednak warte zachodu? Może po prostu lepiej już się przejść do tego banku i załatwić to w tak zwanym „okienku” osobiście?

Podsumowanie:

  • W niektórych bankach można założyć kontro elektronicznie, z domu, ale nie wszędzie w ten sam sposób można je zamknąć.
  • W sytuacji, w której nie możesz odwiedzić placówki banku, możesz zamknąć konto przy pomocy notariusza.

 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation