Myślisz, że zamykanie konta w banku jest łatwe jak zakładanie? No to się zdziwisz

Założenie konta to prosta rzecz – w wielu bankach można to zrobić internetowo lub poprzez infolinię, bez odwiedzania placówki. Czy równie łatwe jest zamknięcie konta? Dane zebrane przez Expandera dowodzą, że niekoniecznie.

Myślisz, że zamykanie konta w banku jest łatwe jak zakładanie? No to się zdziwisz

Otwieranie konta to dzisiaj pestka: wszelkie wymagane informacje podajesz przez Internet, a potem Twoja tożsamość jest weryfikowana przy użyciu przelewu ze starego konta lub podczas wizyty kuriera. Szybko i wygodnie. Klienta banku rozpieszczać może również dokonywanie wszelkich płatności za pomocą aplikacji mobilnych. Wychodzenie z domu nie jest potrzebne. Chyba że…

Chcesz usunąć konto w banku?

W niektórych bankach – mimo że istnieje możliwość weryfikacji elektronicznej – nie można usunąć konta zdalnie. Tak właśnie jest w bankach: BZ WBK, Eurobanku i Idea Banku. Poniżej prezentujemy informacje, które udało się zebrać firmie Expander na temat sposobów zamykania konta w poszczególnych bankach.

W tych bankach zamkniesz konto po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej, a także w oddziale bądź listownie. Alior Bank
BGŻ Optima
Getin Bank
ING Bank Śląski
mBank
Millennium
Orange Finanse
Raiffeisen Polbank
T-Mobile Usługi Bankowe
 W tych bankach zamkniesz konto w oddziale lub listownie. BGŻ BNP Paribas
Bank Pekao
Bank Pocztowy
BOŚ
Credit Agricole
Deutsche Bank
Inteligo
PKO Bank Polski
Plus Bank

 W tych bankach konto można otworzyć przez przelew weryfikacyjny,ale nie uda się go zamknąć zdalnie. Do zamknięcia takiego konta potrzebna jest więc wizyta w oddziale lub u notariusza.

 

BZ WBK

Euro Bank
Idea Bank

*Jeśli konto w takim banku zostało otwarte w oddziale lub przez kuriera to można je zamknąć zarówno w oddziale jak
i listownie.

Kiedy osobiście?

Jeśli chcemy zamknąć konto, ale nie mamy czasu, by odwiedzić bank, możemy wysłać do niego list. Wtedy zostaną porównane podpisy z listu i zawartej umowy. Co jednak się dzieje, gdy konto zostało założone elektronicznie, za pomocą przelewu weryfikacyjnego, więc bank nie ma wzoru naszego podpisu? To proste – musi go wtedy jakoś zdobyć.

 

PPL_2red.png

Chcesz płacić mniej za kredyt?

Dowiedz się, jak to zrobić, poprawiając swoją ocenę kredytową. W darmowym poradniku Akademii FinAi nasi eksperci wyjaśniają tajniki tańszych ofert kredytowych!

 

Jeśli nie możesz odwiedzić banku osobiście, udaj się do notariusza, by pokazać mu dowód osobisty, a on potwierdzi na dokumencie, że podpis złożony na wypowiedzeniu umowy w banku rzeczywiście należy do Ciebie. Czy jest to jednak warte zachodu? Może po prostu lepiej już się przejść do tego banku i załatwić to w tak zwanym „okienku” osobiście?

Podsumowanie:

  • W niektórych bankach można założyć kontro elektronicznie, z domu, ale nie wszędzie w ten sam sposób można je zamknąć.
  • W sytuacji, w której nie możesz odwiedzić placówki banku, możesz zamknąć konto przy pomocy notariusza.

 

Zapisz się na newsletter!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation