Mecz Polska – Dania na ostatnią chwilę: ile będzie Cię kosztował wyjazd do Kopenhagi?

Kibice na pewno licznie stawią się 1 września na rewanżowym meczu z Danią. Zwycięstwo umożliwiłoby nam awans do MŚ w Rosji. To może być piękny sposób na koniec wakacji, ale czy tani? Przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli oszacować, ile kosztowałby taki wypad. Sprawa najważniejsza: czy masz już bilet na mecz?

Mecz Polska - Dania na ostatnią chwilę: ile będzie Cie kosztowal wyjazd o Kopenhagi?

PZPN informuje, że I faza sprzedaży dla posiadaczy Kart Kibica rozpoczęła się 8 sierpnia i trwała jeden dzień. Druga faza sprzedaży dla wszystkich kibiców została uruchomiona 9 sierpnia i trwała do 10 sierpnia. Ceny wahały się od 100 do 220 zł, w zależności od miejsca.

Mało więc prawdopodobne, że uda Ci się zdobyć bilety drogą oficjalną, więc jeśli go nie kupiłeś, będziesz musiał zapukać do pośredników. Ceny? 0d 300 do 1300 zł. Nie zaskakuje fakt, że kibice rzucili się na nie jak na świeże bułeczki. Jeśli masz bilet, powinieneś się zastanowić nad kolejną sprawą.

Potrzebny Ci szybki kredyt na wyjazd? Wejdź na www.finai.pl, gdzie możesz ubiegać się o kredyt od 1000 do 50 000 zł w różnych bankach. Wypełnij jeden prosty wniosek, który zostanie wysłany do kilku banków. Następnie wybieraj spośród ofert dostosowanych do Twojej zdolności kredytowej. Wszystko szybko i 100% online. Nie trać czasu na stanie w kolejkach w oddziałach! Ciesz się jak najszybciej środkami na wyjazd. 

Do Kopenhagi z innymi?

Parę klubów kibicowskich i biur podróży ochoczo pozyskuje kompanów do takiego wyjazdu. W tym przypadku z cenami jest różnie, bo szczegóły ustalane są wewnętrznie. Na przykład Biuro Podróży Gryf działające w Katowicach za 880 złotych oferuje przejazd autokarem, nocleg w hotelu, śniadania i przepływ promem. W cenie wyjazdu wliczona jest opieka pilota. Organizatorzy ustalili, że lepiej byłoby dotrzeć do Danii 31 sierpnia, w przeddzień meczu.

Opcja ta jest na tyle ciekawa, że umożliwia zwiedzenie Kopenhagi na kilka godzin przed rozgrywką, niestety gorzej z organizacją czasu po meczu. Wyjazd 2. września nie będzie poprzedzony noclegiem. Czas od zakończenia meczu aż do porannego powrotu do Katowic należy więc wypełnić sobie „włóczęgą” po mieście.

Organizatorzy z rozbrajającą szczerością dodają: „zakładamy dłuższy pobyt nocny w Kopenhadze, zaproponujemy miejsca, restauracje, bary otwarte porą nocną. Kopenhaga to przyjazny i otwarty klimat! wymaga jedynie normalnego zachowania”.

Czy na własną rękę?

Masz bilet na mecz, jesteś gotowy na wyjazd, ale wolisz zrobić to na spontanie i samemu wszystko zorganizować? Pośpiesz się, im dłużej zwlekasz, tym mniej korzystne oferty znajdziesz. Porównywarka lotów www.skyscanner.pl wprawdzie wciąż pokazuje duży rozrzut między cenami przelotów w dniach 31 sierpnia – 2 września nie schodzą one poniżej 1000 złotych (nawet podróże z przesiadkami). Oczywiście ceny uwzględniają powrót do Polski, ale jeszcze kilka dni zwłoki i trudno będzie znaleźć cokolwiek taniej niż za 1500 zł. Miej to na uwadze.

Nocleg w Danii

Na booking.com szukać noclegów tańszych niż 1000 zł. Wszystkie jednak są blisko centrum, a w większości w cenę wliczone jest śniadanie. Da się zauważyć brak wolnych miejsc w wielu hotelach właśnie w dniu trwania meczu, a oferty oglądane są przez dużą liczbę użytkowników.

Pośpiesz się, jeśli nie masz noclegu u znajomych, a niezbyt widzi Ci się włóczenie bez celu po mieście w oczekiwaniu na samolot powrotny. Kopenhaga jest piękna, ale zmęczony kibicowaniem miłośnik piłki może tego nie docenić.

Kopenhaga jest piękna, ale zmęczony kibicowaniem miłośnik piłki może tego nie docenić. Jeśli nie masz problemów z niższymi standardami albo przenocowaniem u osób prywatnych – możesz skorzystać z AirBnB, czyli aplikacji ze ofertami noclegów. Widełki cenowe między 31 sierpnia a 2 września to 250–300 zł za noc.

I inne sprawy

Dania uważana jest za jeden z najdroższych krajów w Europie, a Kopenhaga plasuje się na szczycie w rankingach najdroższych miast na świecie. Obowiązującą walutą w Danii jest korona duńska (DKK), której kurs wynosi w okolicach 0,60 zł.

Nad Bałtykiem coraz drożej. Sprawdź, jak wyglądają ceny hoteli w tym roku

Nad Bałtykiem coraz drożej. Sprawdź, jak wyglądają ceny hoteli w tym roku

Ile kosztują kilkudniowe wakacje nad polskim morzem? Dowiedz się, jak wyglądają ceny noclegów w 2017 roku.

Warto przed wyjazdem sprawdzić, jakie są ceny poszczególnych produktów, aby skomponować z nich swój zestaw kibica. Piwo w puszce 0,5 l kosztuje od 10 do 20 DKK, za sok litrowy zapłacimy od 7 do 18 DKK, a za wodę mineralną około 8 DKK, napój energetyczny kosztuje 8 DKK, hot dog i cola na stacji paliw kosztują w zestawie około 30 DKK. 

Należy też pomyśleć o poruszaniu się po mieście – cena biletu dobowego do wszystkich stref Kopenhagi to wydatek między 60 a 70 DKK.

Wierny kibic wyciąga kalkulator

Organizowanie wyjazdu do Kopenhagi na mundial w drugiej połowie sierpnia jest karkołomne, ale możliwe, należy się jednak spodziewać wysokich cen transportu oraz noclegu. Pośpiesz się, rezerwuj, porównaj ceny, a przede wszystkim zastanów się, czy Cię na to stać. Ale jeśli kupiłeś już bilet, to sprawa jest oczywista – bardzo chcesz w tym wydarzeniu uczestniczyć. Niezależnie, w którym rzędzie usiądziesz, krzycz głośno: „Polska, białooo-czeeeerwoooni!”.

Podsumowanie kosztów wyjazdu

  • Bilet (stan na 18 sierpnia): 300–1300 zł 
  • Bilet samolotowy: ok. 1000 zł
  • Hotel lub inny nocleg: 250–1500 zł
  • 24-godzinny bilet komunikacji miejskiej: 70 DDK (ok. 42 zł)
  • Piwo i przekąski w pubie (w zależności od potrzeb): 50–100 DKK (ok. 30–60 zł)

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation