Majówka 2018: Podróżowanie i… zarabianie. Jak zarobić, nie rezygnując z urlopu?

Zbliża się Majówka 2018 – dla wielu to czas, żeby w końcu wybrać się na krótką wiosenną wycieczkę. Jeszcze inni biorą wtedy urlop i urządzają sobie pełnoprawne wakacje podróżnika. A co, jeśli chcemy nie tylko się bawić, ale również zarobić? Oto 4 skuteczne pomysły, jak to zrobić!

Majówka 2018: Podróżowanie i… zarabianie? Czyli jak zarobić, nie rezygnując z urlopu

1. Skorzystaj z aplikacji do „szybkich prac”

Często podróżujesz, ale liczysz na to, że koszty wycieczki w jakiś sposób mogą się w końcu zwrócić? Twoja podróż wcale nie musi być ciągiem wydatków. Zainstaluj aplikację do szukania szybkich prac. Pojawiają się w niej ogłoszenia z krótkimi, ale opłacalnymi zadaniami, jeśli nie możemy zatrudnić się w czasie majówki gdzieś na dłużej. Przyjmijmy, że przejeżdżasz przez Barcelonę i masz jeszcze sporo sił na przeniesienie komuś kanapy. Świetnie, może ktoś akurat poszukuje takiej dodatkowej pary rąk! Możesz też poświęcić dzień albo dwa na zbieranie owoców – jeśli tylko ktoś będzie potrzebował takiego pomocnika.

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

Aplikacje typu Jobsquare czy Taskrabbit pozwalają na znalezienie tymczasowej „fuszki”, a ich producenci nazywają je „Tinderem do szukania pracy”. Co najlepsze – opcja lokalizacji pozwala znaleźć pracę blisko miejsca, w którym akurat będziesz przebywał. Producenci aplikacji przestrzegają oczywiście przed nieuczciwymi ogłoszeniodawcami, należy więc uważać zarówno podczas przyjmowania zleceń, jak i samej pracy.

2. Bądź kronikarzem swojej własnej przygody!
 

W tzw. blogosferze jest ponoć coraz ciaśniej. Nie wszyscy potrafią „zmonetyzować” swoje relacje z podróży, a kategoria blogów podróżniczych jest w Internecie mocno nasycona. Niemniej pisanie o swoich przeżyciach czy recenzowanie miejsc i hoteli może w końcu przynieść profity, szczególnie, jeśli staniesz się opiniotwórczy.

Rób filmiki oraz zdjęcia, spróbuj nawiązać współpracę z redakcjami, które są w stanie zapłacić za tekst, a przede wszystkim – dziel się tym, co przeżyłeś i zaobserwowałeś. To trudne, ale może się okazać, że Twoja majówka nie była to jedynie dobrą zabawą, ale również przyniesie długotrwałe korzyści finansowe albo będzie początkiem kariery.

3. Praca przy festiwalach muzycznych lub filmowych
 

Codziennie na świecie odbywają się jakieś festiwale muzyczne lub filmowe. Interesujesz się kinem? I tak miałeś zamiar spędzić majówkę na jakimś wydarzeniu muzycznym? Czemu nie połączyć pobytu na festiwalu z zarabianiem pieniędzy albo choćby – otrzymaniem akredytacji za darmo?

 Możesz również rozważyć wolontariat. Nawet, jeśli pomoc w organizacji festiwalu albo w czasie jego trwania nie wiąże się z otrzymaniem wynagrodzenia, można na nim spędzić czas za darmo. Oczywiście jeśli chcesz dzielić czas pomiędzy rozrywką, a zadaniami, które zostaną na Ciebie nałożone.

 Praca jako opiekun kolonii
 

Wprawdzie majówkowe kolonie są rzadziej organizowane niż te wakacyjne i zimowe, ale młodzież i dzieci również wtedy wyjeżdżają na wycieczki. Wiele osób, w tym piszący te słowa, ceni sobie pracę jako opiekun kolonii.

Jest to absorbujące zajęcie, wymaga uwagi oraz czujności podczas pracy z podopiecznymi, ale przy dobrym rozplanowaniu obowiązków pozwala na ciekawe spędzenie wolnego czasu i poznanie nowych ludzi.Jeśli zależy Ci na odwiedzeniu nowego miejsca, a portfel nie pozwala na samotną i drogą podróż, warto przemyśleć tę opcję zarobkową.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation