Który bank NIE sprawdza BIK?

Czy jest jakiś bank, który nie sprawdza BIK przed przyznaniem kredytu? Czy możliwy jest kredyt bez BIK?

Który bank nie sprawdza BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która ma za zadanie pomagać bankom, gdy te zastanawiają się, czy dany konsument powinien otrzymać kredyt, czy nie. BIK zbiera bowiem informacje dotyczące spłaty kredytów, które do tej pory brał dany konsument. Jest to tak zwana historia kredytowa. W tym tekście przeczytasz na jej temat więcej. Dowiesz się też, czym się ona różni od zdolności i wiarygodności kredytowej.

Jakie informacje znajdują się w raporcie na temat danej osoby generowanym przez BIK? Przede wszystkim terminy spłat kolejnych rat kredytów. Jeśli dany konsument spóźniał się ze spłatą swojego zobowiązania, Biuro Informacji Kredytowej natychmiast to odnotowuje. Każde spóźnienie ma negatywny wpływ na ocenę kredytową konsumenta, czyli tzw. scoring. I na odwrót - jeśli konsument spłaca swój kredyt w sposób rzetelny, nie zaliczając po drodze potknięć czy opóźnień w spłatach, jego scoring odpowiednio rośnie. Scoring obecnie przedstawia się w punktach, od 1 do 100.

Na pytanie, czy są banki, które nie sprawdzają danego klienta w BIK, odpowiedź jest jasna: nie ma takich banków. Każda instytucja finansowa przed przyznaniem kredytu bankowego sprawdza danego klienta w BIK.

Co więc zrobić, jeśli akurat miało się do tej pory problemy związane ze spłatą zobowiązań? Musisz pamiętać, że historię kredytową - a co za tym idzie, również swoją wiarygodność w oczach BIK i scoring BIK - można poprawiać. W tym miejscu dowiesz się, jak możesz to zrobić.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation