Kiedy dojdzie zwrot podatku?

Jak długo trzeba czekać na zwrot podatku? Jak wiele czasu od wypełnienia PIT-a musi minąć?

Kiedy dojdzie zwrot podatku?

Wypełnianie PIT-u to coroczny żmudny obowiązek każdego podatnika. Przypominamy - osoby z PIT-28 będą musieli to zrobić do 31 stycznia 2019 roku. Z kolei osoby rozliczające PIT-y z numerami: 36, 36L, 37, 38 i 39 będą miały czas do 30 kwietnia 2019 roku.

Część z nas dodatkowo będzie musiała zrobić dopłatę podatku. Jednak po wypełnieniu PIT-a można też dostać zwrot. Z czego on wynika?

Nadpłata podatku, której efektem jest zwrot pieniędzy z Urzędu Skarbowego następuje wtedy, gdy łączna suma zaliczek pobranych przez płatnika jest większa od wartości zobowiązania podatkowego w nowym roku. W ten sposób podatnik może otrzymać zwrot w wysokości nawet kilkuset złotych. Jak długo trzeba na niego czekać?

Jeśli PIT złożymy poprzez system e-Deklaracje, Urząd Skarbowy będzie miał obowiązek zwrócić nam podatek (w gotówce lub przelewem) w przeciągu 45 dni od daty złożenia PIT-a po 15 lutego 2019 roku. Z kolei jeśli złożymy PIT w terminie w jakiejkolwiek innej formie, to Urząd Skarbowy będzie miał 3 miesiące. Oznacza to, że pieniądze z nadpłaty podatku powinny dojść do każdego z nas maksymalnie do końca lipca 2019 roku.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation