Jak tanio podróżować? Porady dla podróżników

Wybierasz się w podróż, ale nie interesują Cię opcje „na bogato”? Tanie podróże, tanie loty, tani nocleg…

Jak tanio podróżować? Porady dla podróżników

Świat poznawać można bez kredytu zaciągniętego na ekskluzywną podróż po Ameryce czy Azji. Potrzebne są do tego dwie rzeczy: odwaga i spontaniczność. Wprawdzie zrozumiałe jest to, że niektórzy wybierają wygodne, ekskluzywne opcje (również oferty last minute), bo nadrzędnym celem jest odpoczynek. Nie każdy jednak myśli w ten sposób. Dzisiaj już się nie podróżuje, tylko dociera na miejsce – mówi Łukasz, który zjeździł samotnie kawałek Europy. Żeby naprawdę podróżować, trzeba porzucić wygodę – dodaje.

Za michę i kawałek podłogi

Zanim wyruszysz w świat, zastanów się, czego tak naprawdę po takiej podróży oczekujesz – jeśli skakania po mapie znanych zabytków i sprawdzenia, ile kosztują hotele w centrach miasta, to nie jest porada dla Ciebie. Jeśli jednak zależy Ci na poznawaniu nowych ludzi i spontanicznej interakcji, możesz po prostu przenocować u tych, którzy użyczą swojego dachu z najmilszą chęcią.

Wszyscy „spontaniczni” podróżnicy znają stronę (i aplikację mobilną) Couchsurfing, czyli sieć społecznościową dla tych, którzy szukają darmowego noclegu oraz go oferują. Taki nocleg z reguły kosztuje całe 0 złotych, ale korzystając z aplikacji bądź przygotowany na to, że kiedyś sam pomożesz w ten sposób strudzonym podróżnikom. Czasami dobrzy ludzie poratują nawet talerzem zupy… Warto więc pamiętać o tym, by nie iść do nich z pustymi rękami i sprezentować im coś drobnego.

Co zrobić, gdy nagle zabraknie Ci pieniędzy? Możesz przyjrzeć się portalowi Workaway.info. Jest to strona, na której można znaleźć oferty tymczasowych (ale nie tylko takich) prac. Na pewno znajdzie się coś, co będzie odpowiadało Twoim umiejętnościom albo w jakiś sposób je poszerzy, a przy okazji zasili na chwilę Twój portfel.

Oby do celu

Podróżowanie stopem nie jest dla każdego, ale wśród studentów jest spora ilość miłośników takich wycieczek. Jeśli uważasz, że stopowanie nie jest dla ciebie, tym bardziej powinieneś to zrobić – doradza Łukasz. I jest to, oprócz chodzenia, jedyny sposób na podróż zupełnie za darmo!

 

Ile zapłacisz za wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji?

Ile zapłacisz za wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji?

Po zwycięstwie nad Czarnogórą jest już pewne – jedziemy do Rosji na MŚ! Ile kosztują bilety, jak się dostać na mistrzostwa oraz o czym trzeba pamiętać przed wyruszeniem?

 

W dobie przydatnych aplikacji można podróżować wspólnie (BlaBlaCar), znajdować najtańsze bilety (Skyscanner) czy kupić bilety pozwalające na korzystanie z kolei w kilku państwach. Sposób podróżowania zależy więc od Twoich upodobań, ale żeby było naprawdę tanio – bądź pomysłowy.

Wiele linii lotniczych oferuje na przykład łączone bilety, podczas których można zrobić kilka przystanków w różnych miejscach na świecie. Jest to opcja tańsza, ale i praktyczniejsza niż zwykła. Przydaje się wtedy, jeśli chcemy zatrzymać się gdzieś na chwilę, zanim dotrzemy do celu podróży.

Gdy już Ci się to uda, pamiętaj, aby podróżować dokładnie tak samo, jak mieszkańcy tego miejsca. Korzystaj z transportu publicznego, wypożycz rower, maszeruj, a przede wszystkim – nie bój się zapytać ludzi o to, które miejsca najlepiej odwiedzić.

Korzystaj z atrakcji, za które nie trzeba płacić. W Wielkiej Brytanii ceny w muzeach mogą wysuszyć Ci portfel w mgnieniu oka, więc powinieneś wcześniej sprawdzić, co można zobaczyć za darmo. Większość atrakcji kulturalnych oferuje bezpłatne dni dla zwiedzających. Pomoże Ci to zaoszczędzić parę groszy!

Nie przejedz swojej wycieczki!

Ogranicz jedzenie posiłków w drogich restauracjach. Zabierz ze sobą jak najwięcej prowiantu. Gdy wyruszam w podróż, biorę ze sobą mnóstwo zupek chińskich i rodzynków. Po pierwsze - żeby cokolwiek smakowało jak namiastka obiadu. A rodzynki, bo to łatwy dostęp do węglowodanów – tłumaczy Łukasz. Oczywiście trzeba zjeść czasami coś bardziej treściwego, ale w tym mogą Ci pomóc ludzie spotkani po drodze.

W dużych miastach można czasami zauważyć, że ceny za podobne posiłki i porcje „magicznie” spadają, gdy oddalimy się 3-4 ulice od centrum. Jeśli nie masz nic przeciwko zakupom w tańszych dyskontach, wyszukaj je na trasie swojej podróży. Nie znajdziesz tam Świeżaków ani najlepszej jakości sushi, ale dostarczysz ciału paliwa, aby iść, iść dalej. Ku przygodzie!

Jeśli jednak potrzebujesz pieniędzy na podróż, wejdź na www.finai.pl i wybierz w 100% online kredyt dostosowany do Twoich możliwości finansowych. Nie musisz wychodzić z domu ani iść do banku – wystarczy, że uzupełnisz jeden prosty wniosek przez internet i potwierdzisz swoją tożsamość, a różne współpracujące z FinAi banki wyślą Ci swoje oferty. Potem pieniądze spłyną szybko na Twoje konto. Pozostaje tylko cieszyć się podróżą!

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation