Ile kosztuje wyjazd na Sylwestra do Rio, Nowego Jorku i Tajlandii?

Jeśli zastanawiałeś się nad alternatywą „sylwestra w kapciach” albo domówki u znajomych, wieczór za granicą wydaje się naprawdę atrakcyjnym rozwiązaniem. Podczas godzin kończących stary rok możesz cieszyć się energią wielojęzycznego tłumu i nowego miejsca. Warto zaplanować taki wyjazd trochę wcześniej, wziąć kilka dni wolnego i zyskać przy okazji dłuższy urlop.

Ile kosztuje wyjazd na Sylwestra do Rio, Nowego Jorku i Tajlandii?

Zanim zamkniemy redakcję i wskoczymy w sylwestrowe kreacje, sprawdzamy dla Was, ile wydalibyście na zabawę w popularnych destynacjach noworocznych. Może w przyszłym roku o tej porze będziecie w drodze do Tajlandii, żeby wziąć udział w legendarnej Full Moon Party? Co kraj, to inny sposób na huczne świętowanie! Żal nie skorzystać z takiej różnorodności. Stawkę podbija fakt, że atmosferą noworocznego szaleństwa można upajać się ten jeden, jedyny raz w roku.  

Sylwester w Rio – zabawa do białego rana
 

Białego – bo jeśli decydujesz się na spędzenie sylwestra na plaży w Copacabanie, powinieneś ubrać się właśnie na biało. Ten kolor uchodzi w Brazylii za szczęśliwy i ma przyciągnąć pomyślność na nadchodzący rok. O północy możesz spodziewać się widowiskowego pokazu sztucznych ogni odpalanych z pływających pontonów. Prawdziwa zabawa w Brazylii zaczyna się jednak 1 stycznia – wtedy plaże są wypełnione tłumami, a szaleństwo trwa cały dzień.  

Koszt: Cena biletów (razem z powrotnymi) z Warszawy do Rio de Janeiro: od ok. 5500 zł do ok. 7000 zł. Podróż w jedną stronę trwa średnio 16 godzin. Ceny hoteli różnią się oczywiście w zależności od standardu hotelu, ale za najtańsze motele możesz zapłacić nawet 159 zł za noc. Najczęściej można trafić na cenę ok. 350 zł za noc za osobę. Za dojazd z lotniska GIG na Copacabanę zapłacisz około 60 reali brazylijskich.

Jak poprawić zdolność kredytową?

Jak poprawić zdolność kredytową? [Krok po kroku]

Miałeś problemy z otrzymaniem kredytu z powodu niskiej zdolności kredytowej? Dowiedz się, jak ją poprawić!

Fool Moon Party na tajlandzkiej wyspie
 

Na niewielkiej tajlandzkiej wyspie Koh Phangan jest organizowana impreza Fool Moon Party, przyciągająca ludzi z całego świata. Cyklicznie odbywa się co miesiąc podczas każdej pełni księżyca, ale w ten jeden wieczór wszyscy bawią z myślą o uczczeniu nowego roku.

Jak dotrzeć na wyspę i z niej wrócić?

Koszt: konieczne będzie kupno biletów do Bangkoku. Za lot do Bangkoku i podróż powrotną zapłacisz około 4000 zł (lot w jedną stronę trwa 14 godzin). Żeby z Bangkoku dotrzeć na Kh Phan, najlepiej kupić lot do Surat Thani, pojechać do miasta Donsak z przystanią promową i stamtąd udać się promem na Koh Phangan. Łącznie to koszt około 1000 zł.

Jeśli chodzi o nocleg, powinieneś liczyć się z kosztami od 160 zł do nawet 1000 zł za noc – zależy od standardu danej lokalizacji.

Nowy rok, Nowy Jork
 

Sylwester w Nowym Jorku gromadzi imprezowiczów na Times Square. Nawet milion osób trafia w to miejsce, żeby bawić się w świetle telebimów i rozbłyskujących fajerwerków. W tym roku przed gośćmi będą występować między innymi Nick Jonas, Sugarland i Mariah Carey. Żeby przetrwać wieczór na Times Square, warto zabrać własne przekąski, ponieważ kolejki do hot-dogów mogą być bardzo długie.

Koszt: bilety do Wielkiego Jabłka plus bilety powrotne dla jednej osoby kosztują około 3300 zł. Podróż trwa od 9 do 10 godzin. Do tego nocleg – warto szukać go na portalu Airbnb, na którym można trafić na oferty komfortowych pokojów do wynajęcia już za około 250 zł za noc.

Nieważne gdzie, ważne, żeby spędzić tę noc w roku tak, by czuć się komfortowo. A nowy rok to czas nowych przygód – jeśli podejmiesz decyzję o wyjeździe odpowiednio wcześnie, łatwiej będzie Ci obciąć koszty podróży i noclegu.

  Szczęśliwego nowego roku życzy FinAi!

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation