Czy da się oszczędzić na wieczorze panieńskim? Czyli tanio i pomysłowo

Wieczór panieński nie musi być drogą zabawą. Można spędzić miło czas z przyjaciółkami, nie schodząc „poniżej zera” na koncie. Oto pomysły, które dowodzą, że pomysłowość nic nie kosztuje.

Czy da się oszczędzić na wieczorze panieńskim? Czyli tanio i pomysłowo

Organizowanie wieczoru panieńskiego to obowiązek, który spada na świadkową lub najlepszą przyjaciółkę panny młodej. Pisaliśmy już o tym, że wieczór kawalerski można spędzić „budżetowo”, ale czy te pomysły można zaadaptować na potrzeby przedślubnego damskiego wypadu? Oczywiście znamy dziewczyny, które też lubią go-karty i paintball, ale sprawdziliśmy dla Was, jak najlepiej spędzić wieczór panieński tanio, ciekawie i przede wszystkim – przyjemnie.

Stwórz arcydzieło przy jednym kieliszku albo dwóch

Na ten pomysł wpadliśmy dzięki opowieści Pauliny, która nie chciała organizować dla swojej przyjaciółki, absolwentki ASP, konwencjonalnego wieczoru panieńskiego. Poza tym przyjaźni się odpowiednio długo z panną młodą, aby wiedzieć, że ta będzie wolała spędzić czas w domu w bliskim gronie przyjaciółek.

Kupiłyśmy trzy butelki prosecco, rozłożyliśmy sztalugi i zaczęłyśmy… malować. Efekt takiego wieczoru to ból głowy i wątpliwej jakości dzieła sztuki, ale było przy tym naprawdę sporo dobrej zabawy – mówi.

Koszt? Oczywiście jest to modelowa propozycja i należy ją zmodyfikować pod zainteresowania panny młodej. Prosecco kosztuje od 34 do 80 złotych. Zestaw sztalugi plus farby kosztuje 60 – 100 złotych.

A może tęsknisz za nastoletnimi „pidżama party”? Nigdy nie jest za późno na powtórzenie takiej nocy. Czego potrzebujesz? Kilku filmów, pizzy oraz… może również prosecco? W końcu jesteście pełnoletnie!

Relaks i upiększanie

Jedyne, o czym marzysz przed samym ślubem, to po prostu spokój i relaks? W końcu sama impreza weselna przyniesie mnóstwo wrażeń i będzie kulminacją długich przygotowań oraz stresogennych sytuacji. W Stanach Zjednoczonych tradycja wieczorów panieńskich i kawalerskich zdążyła się już znudzić. Skoro bywają tylko obowiązkiem, to po co się tym stresować? Można więc połączyć wieczór panieński oraz przygotowania przedweselne.

Salony piękności posiadają niekiedy ofertę dla tych, którzy chcą odpocząć wraz ze znajomymi. Modne są salony z wieloma stanowiskami, gdzie można zorganizować wieczór panieński. Dostępność wszystkich usług w jednym miejscu sprawia, że jest to świetny pomysł na zrelaksowanie się przed ślubem.

Ceny w takich salonach piękności zaczynają się od 100 złotych od osoby i obejmują zazwyczaj manicure i 20-minutowe zabiegi upiększające twarz. W Warszawie są salony piękności, które oferują zniżkę dla osób, które decydują się na grupowo wyjście.

Wieczór pełen hitów

Można spędzić ten czas przy ulubionych hitach, tylko że... śpiewanych przez Ciebie i Twoją grupkę przyjaciółek. Karaoke to idealny pomysł, coś pomiędzy wyjściem na miasto a świętym spokojem. Jeśli wybierzesz zabawę karaoke w domu, wystarczy skorzystać z darmowych internetowych bibliotek muzycznych, jednak rezerwacja stolika w knajpie w czasie wieczoru karaoke nie jest droga - cały taki wypad powinien zamknąć się w 100 - 200 złotych.

Rozplanuj budżet

Najważniejsze jest jednak, żeby planując wieczór panieński brać pod uwagę wszystkie uczestniczki imprezy. Czemu? Bo to, co dla jednej z Was może być tanie, dla drugiej już niekoniecznie. Limit budżetowy takiej zabawy to kwestia umowy: kto bierze na swoje barki organizację? Ile macie czasu na zabawę?

Singielstwo a portfel. Czy bycie singlem się opłaca?

Singielstwo a portfel. Czy bycie singlem się opłaca?

Zakorzeniony w nas romantyzm podpowiada, że nie powinno się myśleć o związkach w kontekście finansowym. Niewątpliwie bycie razem przynosi wiele korzyści. A czy można zaoszczędzić dzięki… byciu singlem? Oto finansowe plusy takiego stanu rzeczy.

A może któraś z Was nie będzie czuła się komfortowo z powodu pomysłu zaproponowanego przez resztę? Zanim wyślesz więc maila: „Dziewczyny! Wieczór panieński robimy na Ibizie!” zastanów się, czy nie jest to przypadkiem tylko Twój pomysł na idealną zabawę, a niekoniecznie reszty.

 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation