Bez drogich dresów i wejściówki na siłownię. Jak schudnąć tanio i zdrowo w 2018?

Nowy rok i jeszcze nowszy ja? Wiele postanowień noworocznych dotyczy zdrowia albo finansów, a my tym razem na blogu zajmiemy się obiema tymi sferami za jednym zamachem. Jak w 2018 roku schudnąć zdrowo, odpowiedzialnie, a przede wszystkim tanio? Pomocny w tym będzie powrót do treningowych podstaw.

Bez drogich dresów i wejściówki na siłownię. Jak schudnąć tanio i zdrowo w 2018?

Pasjonaci wymyślnych planów treningowych i najnowszych maszyn do fitnessu powtarzają, że ćwiczyć można tanio lub skutecznie. My uważamy, że istnieje cały szereg działań, który łączy te dwa walory. Z powrotem do ćwiczeń jest trochę jak z piciem wody w upalny dzień – jeden łyk zrobi ogromną różnicę, nie trzeba od razu wypijać całej butelki najdroższej mineralnej.

Nie rzucaj się z portfelem na cudowne diety, nie przepłacaj cudotwórcom treningu personalnego, bo nie trzeba wydawać tysięcy złotych, aby zacząć się lepiej czuć w swoim ciele.

1. Zamiast sztangi - podnoś swoje ciało

Kalistenika. Tak nazywa się trening, który zakłada, że własne ciało to wszystko, czego potrzebujesz do treningu. Oczywiście nie jest to nic nowego – pompki, brzuszki czy podciąganie się na drążku to również ćwiczenia kalisteniczne, ale trening z wykorzystaniem własnego ciężaru to już rozbudowana szkoła fitnessu. Jedyne, czego potrzebujesz na początek, to pomocnik (czyli ktoś, kto od dłuższego czasu ćwiczy w ten sposób) oraz wygospodarowanie kilkudziesięciu minut dziennie.

 

Abonament, raty, kredyt czy gotówka? Co się najbardziej opłaca, kiedy kupujesz nowy telefon?

Abonament, raty, kredyt czy gotówka? Co się najbardziej opłaca, kiedy kupujesz nowy telefon?

Planujesz zakup nowego telefonu? Nie wiesz czy kupić go za gotówkę, czy zdecydować się na abonament? A może wziąć kredyt gotówkowy?

 

Nie bez powodu taki trening preferowany jest przez żołnierzy oraz… więźniów. Jest przecież przeciwnością drogiego karnetu na snobistyczną siłownię. Wiele punktów w mieście jest dzisiaj przystosowanych do ćwiczeń na świeżym powietrzu, więc nietrudno znaleźć właściwą przestrzeń.

Kalistenika wpływa korzystnie na układ krwionośny i wydolność płuc, a dodatkowo oczywiście kształtuje mięśnie. Przykładowe plany treningowe można znaleźć w sieci, jednak o wiele ważniejsze na początek jest poznanie kogoś, kto sam trenuje w ten sposób.

Cena: 0 zł.

2. Korzystaj z dobrodziejstw współczesnej technologii

- Nie wiem, czemu tak długo kurzył się mój nieużywany kontroler Sony Move – zastanawia się Janusz. – W czasie przerwy świątecznej podłączyłem go do konsoli, zrobiłem sobie cztery rundki bokserskie, tłukąc niewidzialnego przeciwnika, a ramiona bolą mnie jak po dobrym treningu. Świetna rzecz.

Czasami z ciekawości instalujemy aplikację pomagającą w diecie lub używamy kontrolerów, które wymagają od nas intensywnego ruchu podczas gier wideo. Następnie szybko porzucamy te udogodnienia niczym zabawki, które znudziły się małemu dziecku. Nie powinno tak być – zaufajmy technologii. Kalkulatory dietetyczne, liczniki kalorii oraz wirtualne „motywatory” – to wszystko działa i jest pomocne w czasie noworocznych postanowień. Czemu więc traktować to jedynie jako chwilową ciekawostkę?

Cena: 0 zł.

3. Stare, dobre, klasyczne bieganie

Jeśli nie wiesz, jak zacząć powrót do formy, to po prostu załóż buty i biegnij przed siebie! Mnóstwo mitów narosło wokół joggingu, a przecież to wciąż najbardziej podstawowy element ludzkiej aktywności fizycznej, do której natura nas solidnie przygotowała. Pamiętaj o rozgrzewce, jakościowym obuwiu, właściwym podłożu oraz odpowiedniej dla Ciebie technice biegania (są różne szkoły: niektóre wskazują na wyższość biegu „z pięty”, a inni „ze stopy”).

Powrót do aktywności fizycznej nie wymaga nakładów finansowych. Po prostu zacznij to robić, a z każdym dniem będzie coraz łatwiej i coraz przyjemniej. Jest jeden warunek – trzeba wytrzymać. Powodzenia!

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation