Bez drogich dresów i wejściówki na siłownię. Jak schudnąć tanio i zdrowo w 2018?

Nowy rok i jeszcze nowszy ja? Wiele postanowień noworocznych dotyczy zdrowia albo finansów, a my tym razem na blogu zajmiemy się obiema tymi sferami za jednym zamachem. Jak w 2018 roku schudnąć zdrowo, odpowiedzialnie, a przede wszystkim tanio? Pomocny w tym będzie powrót do treningowych podstaw.

Bez drogich dresów i wejściówki na siłownię. Jak schudnąć tanio i zdrowo w 2018?

Pasjonaci wymyślnych planów treningowych i najnowszych maszyn do fitnessu powtarzają, że ćwiczyć można tanio lub skutecznie. My uważamy, że istnieje cały szereg działań, który łączy te dwa walory. Z powrotem do ćwiczeń jest trochę jak z piciem wody w upalny dzień – jeden łyk zrobi ogromną różnicę, nie trzeba od razu wypijać całej butelki najdroższej mineralnej.

Nie rzucaj się z portfelem na cudowne diety, nie przepłacaj cudotwórcom treningu personalnego, bo nie trzeba wydawać tysięcy złotych, aby zacząć się lepiej czuć w swoim ciele.

1. Zamiast sztangi - podnoś swoje ciało

Kalistenika. Tak nazywa się trening, który zakłada, że własne ciało to wszystko, czego potrzebujesz do treningu. Oczywiście nie jest to nic nowego – pompki, brzuszki czy podciąganie się na drążku to również ćwiczenia kalisteniczne, ale trening z wykorzystaniem własnego ciężaru to już rozbudowana szkoła fitnessu. Jedyne, czego potrzebujesz na początek, to pomocnik (czyli ktoś, kto od dłuższego czasu ćwiczy w ten sposób) oraz wygospodarowanie kilkudziesięciu minut dziennie.

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Nie bez powodu taki trening preferowany jest przez żołnierzy oraz… więźniów. Jest przecież przeciwnością drogiego karnetu na snobistyczną siłownię. Wiele punktów w mieście jest dzisiaj przystosowanych do ćwiczeń na świeżym powietrzu, więc nietrudno znaleźć właściwą przestrzeń.

Kalistenika wpływa korzystnie na układ krwionośny i wydolność płuc, a dodatkowo oczywiście kształtuje mięśnie. Przykładowe plany treningowe można znaleźć w sieci, jednak o wiele ważniejsze na początek jest poznanie kogoś, kto sam trenuje w ten sposób.

Cena: 0 zł.

2. Korzystaj z dobrodziejstw współczesnej technologii

- Nie wiem, czemu tak długo kurzył się mój nieużywany kontroler Sony Move – zastanawia się Janusz. – W czasie przerwy świątecznej podłączyłem go do konsoli, zrobiłem sobie cztery rundki bokserskie, tłukąc niewidzialnego przeciwnika, a ramiona bolą mnie jak po dobrym treningu. Świetna rzecz.

Czasami z ciekawości instalujemy aplikację pomagającą w diecie lub używamy kontrolerów, które wymagają od nas intensywnego ruchu podczas gier wideo. Następnie szybko porzucamy te udogodnienia niczym zabawki, które znudziły się małemu dziecku. Nie powinno tak być – zaufajmy technologii. Kalkulatory dietetyczne, liczniki kalorii oraz wirtualne „motywatory” – to wszystko działa i jest pomocne w czasie noworocznych postanowień. Czemu więc traktować to jedynie jako chwilową ciekawostkę?

Cena: 0 zł.

3. Stare, dobre, klasyczne bieganie

Jeśli nie wiesz, jak zacząć powrót do formy, to po prostu załóż buty i biegnij przed siebie! Mnóstwo mitów narosło wokół joggingu, a przecież to wciąż najbardziej podstawowy element ludzkiej aktywności fizycznej, do której natura nas solidnie przygotowała. Pamiętaj o rozgrzewce, jakościowym obuwiu, właściwym podłożu oraz odpowiedniej dla Ciebie technice biegania (są różne szkoły: niektóre wskazują na wyższość biegu „z pięty”, a inni „ze stopy”).

Powrót do aktywności fizycznej nie wymaga nakładów finansowych. Po prostu zacznij to robić, a z każdym dniem będzie coraz łatwiej i coraz przyjemniej. Jest jeden warunek – trzeba wytrzymać. Powodzenia!

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation