5 złotych rad: jak zaoszczędzić parę złotych na przedświątecznych zakupach

Boże Narodzenie za pasem, a Ty jeszcze nie masz upominków dla bliskich? Zobacz, jak kupić prezenty i jednocześnie zaoszczędzić!

5 sposobów na zakupy świąteczne. Jak nie przepłacić przy kupowaniu prezentów?

Oto 5 krótkich porad, do których powinieneś się zastosować, jeśli nie chcesz wydać zbyt wiele w czasie przedświątecznych zakupów:

1. Porównuj ceny ze sklepowych półek z cenami w internecie

Szybkie, spontaniczne decyzje zakupowe rzadko są zdrowe dla naszego portfela. Dlatego jeśli w księgarni czy salonie prasowym zobaczysz idealny prezent dla najbliższej osoby – najpierw sprawdź w internecie, czy danej książki nie da się kupić taniej (nawet po doliczeniu kosztów wysyłki)!

2. Korzystaj z promocji i kupuj prezenty wcześniej

Trzymaj rękę na pulsie, jeśli chodzi o promocje. Dowiedz, kiedy można się ich spodziewać i idź do sklepu właśnie wtedy. Jeśli oznacza to kupienie prezentu bożonarodzeniowego w lipcu – czemu nie? Podwójna korzyść: zaoszczędzisz i będziesz miał z głowy jeden z grudniowych obowiązków.

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy spodziewać się okazji sezonowych, zajrzyj do jednego z naszych ostatnich artykułów na ten temat.

3. Miej przy sobie dokładnie odliczoną kwotę

Przed zakupami nałóż sobie rygor w postaci maksymalnego budżetu, jaki chcesz wydać na prezenty. A następnie bezwzględnie się go trzymaj! Jeśli jednak wiesz, że pokusa będzie zbyt silna – weź dokładnie odliczoną kwotę pieniędzy. Wtedy będziesz miał pewność, że nie wydasz więcej i że nie zrobisz żadnych nieplanowanych (i niepotrzebnych) zakupów!

4. Ustaw limity na karcie płatniczej

Jak zrealizować poprzedni punkt, jeśli zakupy robisz głównie bezgotówkowo? Możesz ustawić sobie ścisłe limity na karcie debetowej. A także zostawić w domu kartę kredytową. Możesz też zrobić obie te rzeczy niezależnie od siebie ;)

5. Bądź asertywny „przy kasie”!

Kiedy już kupisz prezenty i zmierzasz do kas, nie daj się skusić na fantastyczne oferty, którymi zostaniesz zasypany na sam koniec! Pamiętaj: przyszedłeś tylko po prezenty, a nie po zgrzewkę baterii AAA i futerał na płyty CD.

I jeszcze jedna dodatkowa rada: co, jeśli rzeczywiście potrzeba Ci wsparcia finansowego na święta? Najważniejsze, by było dobrze dobrane – niskooprocentowane i dostosowane do Twojej zdolności kredytowej oraz potrzeb.

Wejdź na www.finai.pl i za pomocą jednego prostego wniosku (składanego przez internet) ubiegaj się o kredyty w różnych bankach. W kolejnym kroku porównaj je ze sobą i wybierz najkorzystniejszą ofertę. Skorzystaj z kredytu gotówkowego w banku w 100% przez internet i czekaj, aż pieniądze spłyną na Twoje konto. 

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation