Co to jest upadłość konsumencka? [słowniczek]

Niestety czasem zdarza się, że człowiek traci swój majątek i nie ma za co spłacić swoich zobowiązań. Czy upadłość konsumencka okaże się dobrym rozwiązaniem?

Co to jest upadłość konsumencka? [słowniczek]
Doznałeś wypadku, straciłeś pracę lub zostałeś oszukany? Straciłeś pieniądze nie z własnej winy i nie masz za co spłacić długów? Nie masz własnej działalności gospodarczej? Raz na 10 lat możesz ogłosić upadłość konsumencką. 

 

Wielki konkurs FinAi! Oszczędzanie przez rymowanie – uczymy dzieci oszczędzania!

Zgarnij jedną z ponad 60 nagród!

"Oszczędzanie przez rymowanie"! Weź udział w naszym konkursie z nagrodami! Wymyśl rymowankę dla najmłodszych i wygraj nowoczesny tablet Samsung Galaxy Tab!

 

Upadłość konsumencka nie może być zastosowana wobec osób fizycznych posiadających gospodarstwo rolne, a także tych, które nie posiadają na własność żadnego majątku.

Jeśli ogłosisz upadłość, masz możliwość rozłożenia długów w taki sposób, aby nie ucierpiała na tym Twoja rodzina. Dzięki upadłości konsumenckiej, niektóre długi mogą zostać umorzone postanowieniem sądu.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation