Co to jest upadłość konsumencka? [słowniczek]

Niestety czasem zdarza się, że człowiek traci swój majątek i nie ma za co spłacić swoich zobowiązań. Czy upadłość konsumencka okaże się dobrym rozwiązaniem?

Co to jest upadłość konsumencka? [słowniczek]
Doznałeś wypadku, straciłeś pracę lub zostałeś oszukany? Straciłeś pieniądze nie z własnej winy i nie masz za co spłacić długów? Nie masz własnej działalności gospodarczej? Raz na 10 lat możesz ogłosić upadłość konsumencką. 

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Upadłość konsumencka nie może być zastosowana wobec osób fizycznych posiadających gospodarstwo rolne, a także tych, które nie posiadają na własność żadnego majątku.

Jeśli ogłosisz upadłość, masz możliwość rozłożenia długów w taki sposób, aby nie ucierpiała na tym Twoja rodzina. Dzięki upadłości konsumenckiej, niektóre długi mogą zostać umorzone postanowieniem sądu.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation