Co to jest oprocentowanie stałe? [słowniczek]

Decydując się na pożyczkę, kredytobiorca ma do wyboru dwa rodzaje oprocentowania – stałe i zmienne. Który z nich będzie korzystniejszy. Czym jest oprocentowanie stałe?

Co to jest oprocentowanie stałe? [słowniczek]
Oprocentowanie to wynagrodzenie dla kredytodawcy za udzielenie drugiej stronie pieniędzy.
Oprocentowanie stałe to wartość procentowa, którą znasz już podczas brania kredytu. Wysokość oprocentowania jest ustalona podczas zaciągnięcia pożyczki i obowiązuje niezmiennie podczas całego okresu spłacania.

Taki rodzaj oprocentowania zazwyczaj stosowany jest podczas zawierania kredytów krótkoterminowych.

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Podsumowując: jeśli kredytobiorca zdecyduje się na oprocentowanie stałe, zna konkretną wartość oprocentowania. Taki rodzaj oprocentowania czasami jest udogodnieniem, gdyż żadna zmiana warunków rynkowych nie wpłynie na wysokość naszej raty. Jednak w przypadku obniżenia stóp procentowych odsetki ulegną zmniejszeniu przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation