Co to jest oprocentowanie stałe? [słowniczek]

Decydując się na pożyczkę, kredytobiorca ma do wyboru dwa rodzaje oprocentowania – stałe i zmienne. Który z nich będzie korzystniejszy. Czym jest oprocentowanie stałe?

Co to jest oprocentowanie stałe? [słowniczek]
Oprocentowanie to wynagrodzenie dla kredytodawcy za udzielenie drugiej stronie pieniędzy.
Oprocentowanie stałe to wartość procentowa, którą znasz już podczas brania kredytu. Wysokość oprocentowania jest ustalona podczas zaciągnięcia pożyczki i obowiązuje niezmiennie podczas całego okresu spłacania.

Taki rodzaj oprocentowania zazwyczaj stosowany jest podczas zawierania kredytów krótkoterminowych.

 

Wielki konkurs FinAi! Oszczędzanie przez rymowanie – uczymy dzieci oszczędzania!

Zgarnij jedną z ponad 60 nagród!

"Oszczędzanie przez rymowanie"! Weź udział w naszym konkursie z nagrodami! Wymyśl rymowankę dla najmłodszych i wygraj nowoczesny tablet Samsung Galaxy Tab!

 

Podsumowując: jeśli kredytobiorca zdecyduje się na oprocentowanie stałe, zna konkretną wartość oprocentowania. Taki rodzaj oprocentowania czasami jest udogodnieniem, gdyż żadna zmiana warunków rynkowych nie wpłynie na wysokość naszej raty. Jednak w przypadku obniżenia stóp procentowych odsetki ulegną zmniejszeniu przy kredycie z oprocentowaniem zmiennym.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation