Co to jest kaucja? [słowniczek]

Pobranie kaucji to bardzo często używany środek ostrożności. Dlaczego i kiedy warto pobrać kaucję?

Co to jest kaucja? [słowniczek]
Kaucja to pewna suma pieniędzy traktowana jako środek ostrożności. Często stosowana jest podczas najmu mieszkania. Jeśli narobisz szkód, wynajmujący może zapłacić za nie pieniędzmi z kaucji. 

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Pojęcie kaucji doskonale zna niemal każdy student wynajmujący mieszkanie w obcym mieście. Bardzo często właściciel pobiera miesięczną kwotę czynszu jako kaucję. Gdyby obecny lokator postanowił nie zapłacić za kolejny miesiąc, właściciel odbierze pieniądze właśnie z kaucji. Zdarza się, że pieniądze z kaucji pobieranie są także za uszkodzenie rzeczy znajdujących się w mieszkaniu.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation