Co to jest kapitalizacja odsetek? [słowniczek]

Kapitalizacja odsetek to pojęcie związane z lokatami.

Co to jest kapitalizacja odsetek?
Oprocentowanie lokaty sprawia, że co pewien czas, oprócz włożonego kapitału, mamy również odsetki. Kapitalizacja odsetek to dodanie tych odsetek do już włożonego kapitału.

Co za tym idzie: przy kolejnej kapitalizacji do swojego kapitału dodasz kwotę wyższą o kwotę odsetek z poprzedniego okresu (czyli tzw. okresu kapitalizacji).

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Jak działa kapitalizacja odsetek?

Na lokatę o oprocentowaniu 4% wrzucasz 1000 złotych. Przy rocznej kapitalizacji odsetki wynosić będą 40 złotych. W następnym roku odsetki będą więc odpowiednio wyższe, bo obliczane od kwoty o wysokości 1040 złotych. I tak dalej.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation