Co to jest decyzja kredytowa? [słowniczek]

Decyzja kredytowa to jeden z kluczowych dokumentów wydawanych przez bank podczas procesu kredytowego.

Co to jest decyzja kredytowa?
Decyzja kredytowa to werdykt banku dotyczący tego, czy powinien udzielić kredytu danemu konsumentowi. Czas oczekiwania na decyzję kredytową może być bardzo różny: od kilku dni do kilku tygodni.

Procedura wydawania decyzji kredytowej w każdym banku jest inna.

Na jakiej podstawie zapada pozytywna decyzja kredytowa?

Pozytywna decyzja kredytowa z reguły następuje po pozytywnej weryfikacji zdolności kredytowej, po sprawdzeniu BIK klienta i po dostarczeniu przez niego do instytucji wszystkich wymaganych dokumentów.

 

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Każdy przyszły kredytobiorca staje przed pytaniem: jaką mam szansę na kredyt i jaką ratę miesięczną będę spłacał, jeśli go dostanę? W takiej sytuacji można skorzystać z pomocy naszego kalkulatora kredytowego. W tym artykule odpowiadamy na pytanie, do czego jest przydatny.

 

Niektórzy klienci nie muszą robić nic, bo w banku, z którego usług korzystają, już czeka na nich gotowa oferta kredytowa (tzw. kredyt pre-approved). W takim wypadku bank wcześniej ocenia konsumentów m.in. na podstawie spływającego na ich konto wynagrodzenia.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation