Uważaj na fałszywą stronę logowania mBanku!

Po wpisaniu w Google słowa „mBank”, można zostać skierowanym do fałszywej strony logowania. To nowy sposób hakerów na kradzież danych klientów!

mBank_fałszywa_strona_logowania.jpg

Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, bo reklama fałszywej strony logowania została wysoko wypozycjonowana w wyszukiwarce i można było się na nią przypadkiem natknąć, wpisując w Google słowo "mbank".

Ta reklama kieruje do nieprawidłowej strony logowania serwisu transakcyjnego mBanku! Użytkownik proszony jest o podanie identyfikatora i hasła. Fałszywa strona charakteryzuje się nieprawidłowym adresem, czyli mbank-zaloguj.pl.  Posiada również fałszywy certyfikat.

Jak stworzyć bezpieczne hasło do konta w banku? Jak strzec kodu PIN? [KROK PO KROKU]

Jak stworzyć bezpieczne hasło do Twojego konta w banku? [Krok po kroku]

10 sposobów na bezpieczne hasło.

Jeśli wpisałeś już dane logowania lub telekod - jak najszybciej zmień hasła dostępu! Podałeś numer swojej karty - zastrzeż ją! Podałeś dane dowodu osobistego? Zgłoś do banku wniosek o zastrzeżenie dowodu w Systemie Dokumentów Zastrzeżonych i złóż wniosek o nowy dowód w urzędzie!

Szerzej o zjawisku phisingu, czyli wykradaniu danych, pisaliśmy tutaj.

Bądź uważny!

Aby prawidłowo zalogować się do swojego konta bankowego, przejdź na stronę banku: www.mbank.pl i znajdź przycisk „Zaloguj” lub wpisz ręcznie adres strony logowania: https://online.mbank.pl/pl/Login, a następnie sprawdź certyfikat. Więcej informacji na stronie: https://www.mbank.pl/bezpieczenstwo/.

Pamiętaj, że bank podczas logowania nigdy:

  • nie prosi o podanie danych osobowych;
  • nie wymaga podania telekodu;
  • nie prosi o aktywację usług lub zwrot środków;
  • nie wysyła na telefon komórkowy żadnych certyfikatów bezpieczeństwa lub innych aplikacji do zainstalowania;
  • nie prosi o wykonanie przelewów testowych;
  • nie wysyła do klientów wiadomości e-mail zawierających link do logowania do serwisu transakcyjnego!

 

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation