Poszkodowani przez nawałnice przez rok nie będą musieli spłacać kredytów w PKO BP

Bank PKO BP zdecydował, że ci pokrzywdzeni przez ostatnie nawałnice, którzy mają w nim kredyt hipoteczny lub gotówkowy, nie będą musieli przez rok go spłacać. Gdzie i do kiedy należy składać wnioski o zawieszenie rat, jeśli straciłeś dobytek podczas gwałtownej burzy z 11 na 12 sierpnia?

Poszkodowani przez nawałnice przez rok nie będą musieli spłacać kredytów w PKO BP

Ci kredytobiorcy, którzy są zadłużeni w banku PKO BP, mogą odetchnąć z ulgą. Chociaż nawałnice naraziły mnóstwo ludzi na ogromne straty, które sięgają milionów złotych, bank PKO BP ma dla nich korzystne rozwiązanie:

 

Czym są wakacje kredytowe?

Wakacje kredytowe - czym są i co powinieneś o nich wiedzieć

Czy od spłacania kredytu można „odpocząć”?

 

- Ogrom zniszczeń, który dotknął mieszkańców wielu regionów Polski, nie może pozostawić nas obojętnymi. Mamy nadzieję, że nasza propozycja, w tym czasowe zawieszenie w spłacie posiadanych kredytów nawet na 12 miesięcy, będzie dla naszych klientów poszkodowanych w nawałnicach dodatkowym wsparciem – tłumaczy pomysł banku Szymon Wałach, który jest dyrektorem pionu klienta detalicznego w PKO BP.

Oferta zawieszenia spłaty kredytu w PKO BP dotyczy województw objętych zniszczeniami, czyli: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego.

Gdzie udać się z wnioskiem?

Wnioski o zawieszenie spłaty kredytu należy złożyć do 28 lutego 2018 roku w najbliższym oddziale banku. Wtedy zostanie podpisany aneks do umowy, za który nie będzie pobierana przez bank dodatkowa opłata. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych dokumentów – decyzja będzie podejmowana jedynie na podstawie wniosku klienta.

 Ponadto jeśli poszkodowani mają ubezpieczenie kredytu hipotecznego oraz cesję na rzecz banku, to przy odszkodowaniu do 5 tys. zł ubezpieczyciel przekaże te środki na naprawę szkód. Dotyczy to towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi współpracuje bank PKO BP - PKO TU SA oraz PZU TU SA

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation