Nad Bałtykiem coraz drożej. Sprawdź, jak wyglądają ceny hoteli w tym roku

Wakacje nad morzem to bardzo częsty kierunek wypoczynku wielu Polaków. Ile rodacy zapłacą za wakacje nad Bałtykiem?

Nad Bałtykiem coraz drożej. Sprawdź, jak wyglądają ceny hoteli w tym roku
Jak wynika z zestawienia trivago Hotel Price Index, aż 85% nadmorskich ośrodków zwiększyło ceny noclegu w stosunku do ubiegłego roku. Ceny w niektórych miejscach są wyższe o więcej niż 25%. 

Ile za nocleg?

Biorąc pod uwagę najpopularniejsze miejscowości turystyczne nad polskim morzem, to ceny mogą wydawać się dość wysokie. Nocleg w pokoju dwuosobowym wynosi średnio od 182 do 494 zł.

Ustka, Rewal i Międzyzdroje to miejscowości, w których ceny za usługi hotelarskie wzrosły najmocniej. Ceny natomiast zmniejszyły się np. w Darłowie i Władysławowie. 

Gdzie drogo, gdzie tanio?

Według danych najwięcej Polacy zapłacą za nocleg w słynnym Sopocie, gdzie cena pokoju hotelowego dla dwóch osób wynosi średnio ponad 500 zł. Średnio o 100 zł tańszy nocleg można znaleźć w Jastarni i Kołobrzegu, ale te miejscowości znajdują się na podium najdroższych nadmorskich miejscowości.

Alternatywą dla osób, które nie chcą aż tyle płacić za jedną noc, może być Mierzeja Helska. Tam można przespać się za mniej niż 200 zł.

Gdzie Polacy chcą spędzić wakacje?

Co ciekawe, turyści najczęściej wybierają Kołobrzeg, mimo bardzo wysokich cen. Na najniższym stopniu podium plasuje się najdroższy kurort, czyli Sopot, a drugie miejsce zajmuje Gdańsk. Bardzo popularne są także takie miejscowości jak Łeba, Mielno czy Międzyzdroje.

PODSUMOWANIE

  1. Aż 85% hoteli podniosło swoje ceny w stosunku do 2017 roku.
  2. Najmocniej ceny podniesiono Ustce, Międzyzdrojach i Rewalu.
  3. Aż dwie miejscowości z Trójmiasta plasują się na podium najczęściej wybieranych nadmorskich ośrodków.
  4. Najtańsze noclegi oferują hotelarze z Helu.

Informacje pochodzą z zestawienia trivago Hotel Price Index. Wszelkie dane dotyczą okresu wakacyjnego od 23 czerwca do końca września. Wyniki oszacowano na bazie średniej ceny za nocleg dla dwóch osób w pokoju typu „standard”.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation