Klienci Deutsche Banku w listopadzie zostaną przeniesieni do Santandera. Co musisz wiedzieć?

Część klientów Deutsche Banku otrzymała od instytucji informację, że już wkrótce ich rachunki zostaną przeniesione do Santander Bank Polska. Co konkretnie się zmieni?

Klienci Deutsche Banku w listopadzie zostaną przeniesieni do Santandera. Co musisz wiedzieć?
"10.11 zostaniesz Klientem Santander Bank Polska" - SMS-a o takiej treści otrzymali klienci Deutsche Banku. Wysłane zostało też pismo wysłane pocztą informujące, że „staną się Państwo z dniem 10.11.2018 r. - automatycznie i z mocy prawa - Klientami Santander Bank Polska S.A.”

O przejęciu Deutsche Banku przez Santander Bank Polska wiadomo było od zeszłego roku. Klienci DB zostaną automatycznie przeniesieni 10 listopada bieżącego roku. Co to oznacza? Jakie zmiany ich czekają? I kto NIE zostanie przeniesiony?

Co musisz wiedzieć

Zacznijmy od końca. Zmiany NIE czekają osób spłacających kredyty hipoteczne w obcych walutach (czyli innych niż złoty – również te, które są spłacane w złotówkach po przewalutowaniu). Jeżeli złotówkowy kredyt lub pożyczka połączony jest wspólnym zabezpieczeniem hipoteką z innym produktem w walucie obcej, to w tym wypadku również nic się nie zmieni.

A co z resztą? Oto 8 najważniejszych zmian wynikających z fuzji Deutsche Banku i Santander Bank Polska:

  1. Koszty produktów finansowych po przeniesieniu do Santandera będą takie same jak wcześniej.
  2. Dotychczasowe placówki Deutsche Banku będą czynne jedynie do 9 listopada do godz. 15.
  3. Nie zmienią się oprocentowania ani numery rachunków. Nie będzie też trzeba wymieniać kart płatniczych ani zmieniać numerów PIN.
  4. Zmienią się numery rachunków do spłaty kart kredytowych.
  5. Od 1 października klienci Deutsche Banku mogą bez żadnej prowizji korzystać z bankomatów Santander Bank Polska.
  6. Od 9 do 12 listopada niedostępna będzie bankowość internetowa w obu instytucjach.
  7. Po 12 listopada osoby, które do tej pory korzystały z bankowości internetowej Deutsche Banku, będą musiały zarejestrować się w bankowości internetowej Santander Bank Polska. Klienci będą mieli na to 2 miesiące – bo tylko do 12 stycznia przyszłego roku będą mogli zrobić to sami, przez internet. Później wymagana będzie wizyta w placówce Santander Bank Polska.
  8. Po przeniesieniu konta do bankowości internetowej Santander Bank Polska, klienci Deutsche Bank będą mieli dostęp do dotychczasowej historii konta.

Warto wspomnieć, że w podobnej sytuacji są klienci byłego Banku Zachodniego WBK. Oni są klientami Santandera od września bieżącego roku.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation