Dobra informacja dla kredytobiorców – stopy procentowe pozostaną bez zmian!

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała, że stopa procentowa będzie utrzymana na tym samym poziomie, czyli 1,5% w skali rocznej. Decyzja jest zgodna z oczekiwaniami ekonomistów, a kredytobiorcy wciąż mogą liczyć na niskie koszty kredytu.

Dobra informacja dla kredytobiorców – stopy procentowe pozostaną bez zmian!

Wczoraj, po dwudniowym posiedzeniu, Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała, że stopa procentowa pozostanie na rekordowo niskim poziomie. Teoretycznie utrzymanie stopy referencyjnej na poziomie 1,5 w skali rocznej nie powinno wpłynąć na wzrost kosztów spłaty kredytów i obniżenie zysków z lokat, wydłuża się zatem okres, w którym Polacy mogą cieszyć się z tańszymi kredytami.

Dobra passa trwa

Niskie stopy procentowe utrzymywane są już 31 miesięcy. Oczekuje się, że do końca 2018 może się to zmienić. Inflacja, po ostatnim wzroście spadnie w okolice 1,5 proc., a potem znowu lekko wzrośnie – powiedział w środę na konferencji prasowej Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Nie jest to jednak oficjalne stanowisko RPP, ale osobiste domysły. Dodał, że spodziewa się w najbliższych kwartałach spadku inflacji w Polsce, a potem niestety lekkiego wzrostu.

 

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?

Ile kosztuje kredyt hipoteczny?

Co wchodzi w koszt kredytu hipotecznego? Jak bank minimalizuje ryzyko straty pieniędzy? Dowiedz się, ile kosztuje kredyt hipoteczny.

 

A co dalej?

Ekonomiści uważają, że stopy procentowe w końcu wzrosną i muszą się z tym liczyć ci, którzy wzięli kredy hipoteczny na 20 – 30 lat. Wraz ze wzrostem stopy procentowej może wzrosnąć rata kredytu. Póki co jednak kredytobiorcy mogą cieszyć się dobrą passą.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation