Aż 11 banków robi przerwę techniczną w ten weekend! Wypłać wcześniej pieniądze

Klienci kilkunastu banków powinni sprawdzić, czy w ciągu najbliższych dni (a szczególnie w czasie weekendu) dostęp do wypłacania środków oraz przelewu może być utrudniony. Niektórzy powinni wybrać środki z konta wcześniej.

Aż 11 banków robi przerwę techniczną w ten weekend! Wypłać wcześniej pieniądze

Przerwy spowodowane pracami nad systemem elektronicznym w bankach to nic nowego, ale dawno nie zdarzyło się tak, że nałożyły się na siebie prawie w tym samym czasie. Z tego powodu klienci, którzy będą chcieli przelać, wypłacić lub nawet wybrać z bankomatu pieniądze w czasie prac serwisowych, mogą mieć z tym trudności.

Jak podaje serwis Next, w najbliższy weekend aż 11 banków zrobi w najbliższy weekend przerwę techniczną.

kiedy_przelew_czyli_o_ktorej_banki_rejestruja_przelewy_przychodzace_finai.jpg

Kiedy przelew – sprawdzamy, w jakich godzinach banki księgują przelewy

„Kiedy przyjdzie przelew” – to pytanie każdy z nas zadawał sobie przynajmniej raz. Sprawdziliśmy sesje Elixir, czyli o której godzinie przyjdzie przelew z najpopularniejszych banków działających w Polsce, takich jak: PKO, mBank czy WBK.

 

Które banki i kiedy?

  • W banku PKO BP przerwa w funkcjonowaniu infolinii i serwisu internetowego potrwa od 3:00 do 4:00 rano. W tym czasie nie będzie możliwości korzystania z aplikacji IKO. Nie będzie jednak problemów z płatnościami kartą w sklepach i wypłatami z bankomatów.
  • BZ WBK nie będzie dokonywać transakcji w niedzielę, między północą a 6:00 rano. Uniemożliwione zostanie też w tym czasie używanie aplikacji BLIK.
  • Wprawdzie w ten weekend nie będzie przerw w mBanku, ale już w środę pomiędzy 4:00 a 5:00 rano klient nie dokona transakcji kartą ani nie dokona przelewów.
  • Podobnie w Volkswagen Bank. Przerwa zaplanowana jest na niedzielę pomiędzy 8:00 a 12:00.
  • W BGŻ BNP Paribas przerwa w systemie internetowym zacznie się w piątek o 14:00 i potrwa do 5:00 w sobotę.
  • W ING Banku Śląskim klienci nie będą mieli dostępu do bankomatów oraz wpłatomatów od północy w sobotę, a wszystko wróci do normy o 5:00 tego samego dnia.
  • Posiadacze konta w Millennium Bank nie będą mogli wypłacić pieniędzy w nocy z soboty na niedzielę. Dostęp do płatności zostanie przywrócony o 4:00 nad ranem.
  • W Eurobanku strona oraz aplikacja będą niedostępne od północy w sobotę do godziny 3:00.
  • W Credit Agricole przerwa potrwa od soboty (godzina 21:00) do 12:00 w niedzielę, więc wszelkie płatności trzeba dokonać wcześniej.
  • Przerwa w Nest Bank potrwa od 22:00 w sobotę do 3:30 w niedzielę.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation