Wciąż nie dostałem pieniędzy z kredytu. Co robić?

Jako kredytobiorcy pewnie zależy Ci na czasie i dlatego chciałbyś, żeby pieniądze wylądowały na Twoim koncie jak najszybciej. Czy można przyspieszyć ten proces?

Kredyt gotówkowy

KIR,Jeśli chodzi o wypłatę środków z kredytu, częściowo masz wpływ na termin przelania środków. Jeżeli wiesz, że spieszy Ci się do wykorzystania przyznanych pieniędzy – np. musisz je jak najszybciej przelać na konto osoby, od której kupujesz samochód, powinieneś wcześniej pomyśleć o tym, jakiego dnia i o jakiej porze idziesz do banku.

Wypłacanie pieniędzy z pożyczki – co warto wiedzieć?

Od momentu zapadnięcia decyzji o przyznaniu kredytu do wypłacenia środków może minąć jedynie kilkanaście minut. Największe szanse na taki błyskawiczny przelew zyskujesz wtedy, kiedy bierzesz kredyt w banku, w którym wcześniej otworzyłeś rachunek osobisty. Bank wykonuje wówczas po prostu szybki przelew wewnętrzny.

Jeśli masz konto w innym banku, proces może trwać dłużej. Takie przelewy międzybankowe wychodzą po prostu zgodnie z sesjami ELIXIR, systemem przelewów wychodzących i przychodzących. I w tym przypadku zaczyna być istotne, o której porze uda Ci się podpisać umowę. Jeżeli na rozmowę z konsultantem umówisz się w piątek o godzinie 18.00, bardzo prawdopodobne, że na pieniądze będziesz czekać do poniedziałku. Pamiętaj – gdy goni Cię czas, postaraj się, żeby spotkanie, na którym zamierzasz złożyć wniosek o kredyt, odbyło się przed południem.

Jeśli chcesz wiedzieć, o jakich godzinach dane banki mają sesje wychodzące i przychodzące, dowiesz się tego TUTAJ. Kiedy wiesz, w jakich godzinach ma sesję wychodzącą bank, który nadaje Twój przelew, a w jakich godzinach sesję przychodzącą bank, do którego przelew ma dojść, dysponujesz wiedzą na temat tego, o której godzinie przelew powinien do Ciebie dotrzeć.  

Jeśli widzisz zwłokę w wypłaceniu środków z kredytu, warto skontaktować się z pracownikiem banku i upewnić, czy nie doszło do jakichś komplikacji związanych z formalnościami kredytowymi. W razie problemów reklamacje składa się w banku nadającym przelew – najlepiej zrobić to na piśmie, żeby mieć dowód złożenia reklamacji. Jeśli przyczyną nie jest zaniedbanie ze strony banku, reklamację można złożyć też u operatora przelewów ELIXIR. Więcej informacji znajdziesz na stronie KIR

A co z kredytem hipotecznym?

W przypadku kredytu hipotecznego procedury trwają dłużej. Już samo dostarczenie dokumentów potrzebnych do udzielenia kredytu hipotecznego wydłuża proces udzielania kredytu, więc wypłata środków odwleka się w czasie. Oprócz tego środki nie trafiają bezpośrednio na konto kredytobiorcy, ale są przelewane deweloperowi, jeżeli decydujesz się kupić mieszkanie na rynku wtórnym.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation