Ubezpieczenie kredytu – czy warto się na nie zdecydować?

Czy i kiedy ubezpieczać kredyt?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto się na nie zdecydować?

Zapłacić więcej za kredyt, ale zwiększyć swoje bezpieczeństwo finansowe? A może zmniejszyć cenę kredytu kosztem poczucia bezpieczeństwa?

Jak zawsze w takich sytuacjach odpowiedź brzmi: to zależy.

Rodzaje ubezpieczeń

Z reguły wyróżniamy dwa rodzaje ubezpieczeń kredytów:

  • ubezpieczenie od utraty pracy i od niezdolności do pracy (np. z powodu choroby)
  • ubezpieczenie na życie – wtedy, w razie śmierci kredytobiorcy, ubezpieczyciel spłaca jego kredyt

 

Wielki konkurs FinAi! Oszczędzanie przez rymowanie – uczymy dzieci oszczędzania!

Zgarnij jedną z ponad 60 nagród!

"Oszczędzanie przez rymowanie"! Weź udział w naszym konkursie z nagrodami! Wymyśl rymowankę dla najmłodszych i wygraj nowoczesny tablet Samsung Galaxy Tab!

 

Pamiętaj jednak, że może to zwiększyć cenę Twojego kredytu. Jeśli niższy całkowity koszt kredytu jest dla Ciebie istotniejszy od poczucia bezpieczeństwa, to sprawdź, jaka będzie cena kredytu bez ubezpieczenia i z ubezpieczeniem. Jeśli za kredyt z ubezpieczeniem zapłacisz dużo więcej, to rozważ jego brak. Jeśli jednak wolisz zachować ostrożność, ubezpieczenie kredytu w pierwszej kolejności pomoże Ci zachować spokój.

Pamiętaj, że bank nie może nałożyć na Ciebie obowiązku ubezpieczenia kredytu. Najlepiej policz, jaki jest całkowity koszt kretydu z i bez ubezpieczenia i zdecyduj sam.

 

.

 

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation