Tania pożyczka na wakacyjny wyjazd – jak ją znaleźć?

Lato trwa w najlepsze, a Ty nie miałeś jeszcze okazji wyjechać na urlop? Każdego dnia widzisz zdjęcia znajomych, którzy odpoczywają na plaży lub w górach? Chciałbyś wypocząć i oderwać się od codzienności, ale Twoje konto świeci pustkami? Tania pożyczka na wakacyjny wyjazd może być dobrym rozwiązaniem. Po urlopie z pewnością wrócisz wypoczęty i z nową energią wrócisz do pracy!

Wakacje na Seszelach.jpg

Na co przeznaczamy wakacyjne pożyczki?

Lato to czas, kiedy Polacy chętnie decydują się na pożyczki. O dziwo pożyczone pieniądze nie są przeznaczane na zagraniczne wczasy, a na… remonty domu lub mieszkania. Według danych, przedstawionych przez Związek Banków Polskich, aż 77% osób, które pożyczają pieniądze latem, przeznacza je na remont. 40% osób przeznacza pożyczone pieniądze na wakacje i wyjazdy z dziećmi, a 27% na wczasy rodzinne. W przypadku 81% osób kwota kredytu nie przekracza 5000 złotych, a 20% badanych nie pożycza więcej niż 2000 osób.

Czy pożyczka na wakacje to dobry pomysł?

Wiele osób pracuje ciężko przez cały rok, lecz – pomimo starań – nie udaje im się zaoszczędzić pieniędzy na wakacje. Przyczyną tego mogą być inne ważne wydatki, jak narodziny dziecka czy potrzeba zakupu nowej pralki. Jednocześnie jednak każdy, kto pracuje, potrzebuje odpoczynku – przynajmniej raz do roku. Wiele osób, które nie dysponują dodatkowymi pieniędzmi, decyduje się na pozostanie w domu. Mnóstwo osób marzy jednak o tym, aby wyjechać, zwiedzić nowe miejsca i odświeżyć umysł podczas wakacji. W takiej sytuacji tania pożyczka na wakacyjny wyjazd wydaje się być jedynym wyjściem z sytuacji. Zakładając, że kwota pożyczki nie przekroczy 5000 złotych, a warunki będą korzystne, takie rozwiązaniem może być bardzo dobrym pomysłem. Być może podczas wakacji odpoczniesz i wrócisz do pracy z nową energią, a w efekcie uda Ci się zarobić więcej i zaoszczędzić pieniądze na kolejny wyjazd.

Pożyczka na wakacje czy kredyt gotówkowy w banku?

Osoby, które decydują się na skorzystanie z kredytu, stają przed dylematem, czy wybrać kredyt w banku, czy szybką pożyczkę w instytucji pozabankowej. W przypadku niewielkich kwot na wakacje, takich jak 2000 czy 5000 złotych, tania pożyczka w firmie pozabankowej może być najlepszym rozwiązaniem. Nie ma tutaj konieczności przedstawiania zaświadczenia o dochodach i dokonywania wielu innych formalności, jak w przypadku kredytu w banku.

Decydując się na tanią pożyczką na wakacje, warto szczegółowo porównać oferty w różnych firmach. Mogą one różnić się między innymi okresem spłaty czy kosztami. Dodatkowo w okresie wakacyjnych wiele firm oferuje bardzo korzystne pożyczki, na przykład z możliwością spłaty w późniejszym okresie czy z bardzo niskim oprocentowaniem. Warto skorzystać z porównywarki kredytowej. Pozwala ona na szybkie i wygodne porównanie wielu ofert kredytów w jednym miejscu. Dzięki temu szybko znajdziesz najlepszą tanią pożyczkę dla siebie – i to bez konieczności wychodzenia z domu.

Tania pożyczka na wakacje za granicą? Niekoniecznie!

Choć pogoda w Polsce bywa bardzo kapryśna, w kraju jest wiele miejsc, w których warto spędzić urlop. Rzecz jasna wakacje za granicą, na przykład w Grecji czy Chorwacji, są bardzo kuszące, jeśli jednak na chwilę obecną nie dysponujesz takimi funduszami, warto wybrać tanią pożyczkę na wakacje w Polsce. Niewielkie nadmorskie miejscowości, spędzenie wakacji w domku w Bieszczadach, a może malownicze Mazury? Każde z tych miejsc jest idealne do wakacyjnego wypoczynku, niezależnie od tego, czy podróżujesz sam, z partnerem czy z rodziną. Jeśli w tym roku Twoja sytuacja nie pozwala na wakacyjne szaleństwa, dobrym pomysłem będzie tania pożyczka na niższą kwotę. Po wakacjach możesz postarać się zacząć oszczędzać, aby w przyszłym roku pozwolić sobie na wymarzony wyjazd za granicę.

Jak wybrać najlepszą, tanią pożyczkę na wakacje?

W okresie wakacyjnym firmy pożyczkowe prześcigają się w przygotowywaniu ofert dla nowych klientów. Zerowe oprocentowanie, możliwość spłaty w późniejszym terminie, a nawet pożyczka za darmo – jak w gąszczu ofert wybrać tę najlepszą, tanią pożyczkę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na koszty. Nie jest tajemnicą, że kwota spłaty będzie wyższa niż kwota pożyczki, jednak im niższe będą te koszty, tym więcej pieniędzy zostanie w Twoim portfelu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, aby warunki oferowane przez daną firmę były możliwie jak najbardziej przejrzyste – bez dodatkowych kosztów czy ukrytych opłat. Znalezienie taniej pożyczki nie musi być trudne – wystarczy poszukać i porównać najlepsze oferty. A kiedy już tania pożyczka będzie wybrana, pora wybrać się na wymarzone wakacje – w końcu zasłużyłeś na odpoczynek!

 

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation