Szybka pożyczka może pomóc odzyskać płynność finansową

Sprawdź symulację kosztów kredytu i policz wysokość raty z kalkulatorem FinAi

WPISZ

KWOTĘ KREDYTU (NA RĘKĘ)

PLN
KWOTA KREDYTU
(ŚREDNIO 12 000 PLN)
WPISZ

CZAS SPŁATY

MIES.
czas kredytowania
(ŚREDNIO 36 MIES)
WPISZ

OPROCENTOWANIE

%
oprocentowanie
nominalne
(ŚREDNIO 5 %)
WPISZ

PROWIZJĘ

%
prowizja to
(ŚREDNIO 8 %)
WPISZ

UBEZPIECZENIE (MIESIĘCZNIE)

%
ŚREDNIE UBEZPIECZENIE
(MIESIĘCZNIE TO 0,25 %)

Niespodziewane, duże wydatki, wysokie koszty stałe czy utrata któregoś ze źródeł przychodu – wszystko to może doprowadzić do braku płynności finansowej. Jeśli jest ona krótkotrwała, rozwiązaniem może być szybka pożyczka. Pozwoli ona uzyskać środki na bieżące wydatki, a odpowiednio dopasowana wysokość rat nie wpłynie negatywnie na Twój budżet w kolejnych miesiącach.

8_rzeczy_ktore_musisz_zrobic_zanim_wezmiesz_kredyt_finai.png

Na czym polega płynność finansowa?

Płynność finansowa to zdolność do spłaty swoich aktualnych zobowiązań. Dotyczy ona przede wszystkim bieżących rachunków, opłat za mieszkanie czy spłaty rat w przypadku posiadania kredytów. Ocena płynności finansowej to jeden z czynników, branych pod uwagę przez banki w czasie oceny zdolności kredytowej. O płynności finansowej możemy mówić w momencie, kiedy dana osoba ma wystarczające przychody, aby bez kłopotu opłacić wszystkie bieżące wydatki oraz długotrwałe zobowiązania finansowe. 

Niestety wiele osób jest w nienajlepszej kondycji finansowej, a ich płynność zostaje zakłócona. Najczęstszą przyczyną jest utrata pracy czy konieczność poniesienia niespodziewanych wydatków. W takim momencie wiele osób zaczyna zastanawiać się nad tym, czy szybka pożyczka pozwoli im odzyskać płynność finansową i wyjść na prostą – najlepiej w ciągu kilku miesięcy. 

Pożyczka na spłatę długów – uwaga na spiralę kredytową

Namnażające się zobowiązania finansowe, upomnienia o przekroczeniu terminy zapłaty, telefony z banku czy z firm pożyczkowych – wszystko to może powodować bardzo silny stres. Pomysł wzięcia kolejnej pożyczki, która pozwoli spłacić bieżące zadłużenie, może jednak być sporym ryzykiem. W takim momencie łatwo wpaść w spiralę długów – wyjście z niej może okazać się bardzo trudne, a nawet niemożliwe. Co prawda uda się spłacić bieżące zobowiązania finansowe, jednak na ich miejsce pojawią się kolejne. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby dokładnie przemyśleć kolejną pożyczkę i zaplanować swoje kolejne kroki w najbliższych miesiącach. Dzięki temu szansa na odzyskanie płynności finansowej znacząco się zwiększy.


Kiedy szybka pożyczka pozwoli na odzyskanie płynności finansowej? 

Przed podjęciem decyzji o szybkiej pożyczce, która pozwoli spłacić długi, należy dobrze zastanowić się nad kondycją swojego portfela. W wielu przypadkach pożyczka rzeczywiście może pozwolić na odzyskanie płynności. Przykładowo, jeśli utraciłeś pracę, jednak podpisałeś już umowę z nowym pracodawcą i zaczynasz za kilka dni, szybko pożyczka może być dobrym rozwiązaniem. Zyskasz środki, które przeznaczysz na bieżące wydatki, a dzięki pensji w nowym miejsce pracy będziesz mógł swobodnie spłacić nową pożyczkę. 


Niestety, wiele osób nadal nie dysponuje oszczędnościami. Kiedy pojawia się konieczność nagłego, dużego wydatku – na przykład na zakup nowego urządzenia AGD, a na koncie brakuje pieniędzy, szybka pożyczka będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki niej dokonasz zakupu niezbędnego sprzętu, a raty nie będą dużym obciążeniem dla budżetu. 


Konsolidacja zadłużenia – rozwiązanie problemów? 

Jeśli kwota Twojego zadłużenia nie jest wysoka i masz kilka kredytów, na przykład hipoteczny, kartę kredytową i szybką pożyczkę, możesz zdecydować się na konsolidację. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie ze spłatą zbyt wielu zobowiązań finansowych. Na czym polega konsolidacja? Jest to połączenie wszystkich zobowiązań i zadłużeń w jedno. Dzięki niej będziesz spłacał tylko jedną ratę, a okres kredytowania zostanie wydłużony. W ten sposób zyskasz czas na odzyskanie płynności finansowej, ponieważ domowy budżet nie będzie obciążony na tak wysoką kwotę każdego miesiąca. 


Odzyskiwanie płynności finansowej – stwórz długoterminowy plan działania


Utrata płynności finansowej to trudna sytuacja – w każdym przypadku należy podjąć natychmiastowe działania, które pozwolą na podreperowanie budżetu. Szczegółowy, konstruktywny plan to pierwszy krok w kierunku odzyskania płynności. Zacznij od dokładnego określenia swoich bieżących wydatków i przychodów. Przeanalizuj opłaty i koszty – być może już na samym początku znajdziesz obszary, na których możesz zaoszczędzić. Pamiętaj, że brak płynności to nie czas na finansowej szaleństwa – zakup nowego smartfona czy wakacje przełóż na kolejny rok, kiedy być może będziesz w lepszej sytuacji. 


Jeśli po dokonaniu analizy sytuacja nadal nie wygląda różowo, postaraj się znaleźć dodatkowe źródło przychodu – dzięki temu uzyskasz dodatkowe środki, które będziesz mógł wykorzystać na spłatę zobowiązań czy pokrycie bieżących wydatków. W internecie można znaleźć mnóstwo ofert pracy dorywczej. Z roku na rok praca jako freelancer zyskuje na popularności – nawet na ¼ etatu. Czas wystarczy poświęcić kilka godzin wieczorem czy w weekend, aby zarobić dodatkowe pieniądze. A zatem do dzieła – przeanalizuj wydatki, poszukaj oszczędności i znajdź dodatkowe źródło dochodu. Szybka pożyczka może być doraźnym sposobem na odzyskanie płynności finansowej, jednak w razie jej utraty konieczne są długoterminowe, dobrze zaplanowane działania. 

 

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation