Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach – gdzie można ją wziąć?

Sprawdź symulację kosztów kredytu i policz wysokość raty z kalkulatorem FinAi

WPISZ

KWOTĘ KREDYTU (NA RĘKĘ)

PLN
KWOTA KREDYTU
(ŚREDNIO 12 000 PLN)
WPISZ

CZAS SPŁATY

MIES.
czas kredytowania
(ŚREDNIO 36 MIES)
WPISZ

OPROCENTOWANIE

%
oprocentowanie
nominalne
(ŚREDNIO 5 %)
WPISZ

PROWIZJĘ

%
prowizja to
(ŚREDNIO 8 %)
WPISZ

UBEZPIECZENIE (MIESIĘCZNIE)

%
ŚREDNIE UBEZPIECZENIE
(MIESIĘCZNIE TO 0,25 %)

Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach, czyli udzielana przy zastosowaniu uproszczonej procedury kredytowej, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują pieniędzy dosłownie na już. Niektórych wydatków po prostu nie da się przewidzieć, dlatego warto wiedzieć, gdzie można otrzymać gotówkę, unikając dodatkowych formalności.

8_rzeczy_ktore_musisz_zrobic_zanim_wezmiesz_kredyt_finai.png

Pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach nazywa się również kredytem na dowód albo kredytem na oświadczenie, ponieważ banki, korzystając z uproszczonej procedury udzielania kredytów, często wymagają od klienta wyłącznie okazania dowodu osobistego. To znacząco ułatwia otrzymanie pieniędzy, a jednocześnie skraca czas oczekiwania na przelew. Niektóre banki zamiast zaświadczenia o dochodach oczekują innych form potwierdzenia wysokości zarobków, ale o tym za chwilę.


Jak wziąć pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach?


Przy braniu pożyczki na dowód instytucje finansowe wymagają deklaracji wpływów, które otrzymuje comiesięcznie klient i które będą zabezpieczeniem spłaty kredytu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że maksymalna dostępna kwota pożyczki bez zaświadczeń jest ściśle określona – czy będzie to 2000, 5000 czy 20 000 zł, wszystko zależy od banku. 


Zaświadczenie o dochodach


Samo zaświadczenie o dochodach jest jednym z normalnych dokumentów, które trzeba okazać przy staraniu się o kredyt. Dzięki temu instytucja finansowa może zweryfikować zdolność kredytową i wiarygodność potencjalnego klienta. Zaświadczenie będzie wymagane najczęściej wtedy, gdy starasz się o pieniądze w banku, w którym nie masz konta. Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę w swoim banku, zazwyczaj obędzie się bez tego dokumentu. 


Co powinno zawierać zaświadczenie o dochodach? Średni miesięczny dochód, formę i okres zatrudnienia oraz informację o kondycji pracodawcy. To firma, która zatrudnia kredytobiorcę powinna wystawić i poświadczyć taki dokument. 


Inne formy potwierdzania dochodów


Teoretycznie wystawienie zaświadczenia o dochodach nie wymaga zbyt dużo czasu, ale osoby szukające pożyczki bez takich zaświadczeń albo wiedzą, że uzyskanie potwierdzenia zarobków od pracodawcy trochę potrwa, albo nie chcą przyznawać się do potrzeby wzięcia kredytu. 


Jeżeli banki mimo wszystko chcą otrzymać zapewnienie o regularnych wpływach na konto, proszą o przedłożenie wspomnianego oświadczenia o zarobkach składanego pod groźbą karalności – pytają o wysokość, częstotliwość osiąganych dochodów, miejsce zatrudnienia, a następnie sprawdzają to, kontaktując się z pracodawcą. Mogą również wymagać deklaracji podatkowej (PIT) za poprzedni rok albo wyciągu z konta na przykład za ostatnie trzy miesiące lub pół roku.


Banki oferujące pożyczkę bez zaświadczeń


Na rynku nie brakuje banków oferujących pożyczkę bez zaświadczeń o dochodach, w tym również tych udzielających kredytu online. Wśród banków świadczących takie usługi znajduje się między innymi mBank, Bank Millenium, Getin Bank, Alior Bank, Eurobank, Santander Consumer Bank, Bank Pocztowy czy PKO Bank Polski.


Na co zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę?


Gdy szukasz oferty pożyczek bez zaświadczeń o dochodach, zwróć uwagę nie tylko na czas udzielenia kredytu i możliwość uzyskania go bez zbędnych formalności, lecz także na oprocentowanie oraz jak najniższy całkowity koszt zobowiązania do spłaty. Dopiero na tej podstawie wybierz najlepszą ofertę.


Kto może ubiegać się o tego typu pożyczkę?


A kto może ubiegać się o pożyczkę bez zaświadczeń? Tak naprawdę każdy, kto ma skończone 18 lat. To bank decyduje, czy udzieli kredytu konkretnej osobie, czy nie. Bierze pod uwagę przede wszystkim regularne dochody, dlatego pieniędzy nie otrzyma na przykład bezrobotny. Problemy z pożyczką może mieć również ktoś, kto nie spłacał dotychczasowych zobowiązań albo spłacał je z opóźnieniem, ponieważ banki weryfikują kredytobiorców w bazach dłużników, w tym w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Jeśli historia kredytowa uzyskana w BIK-u lub innych bazach jest zła, bank nie da potencjalnemu klientowi pożyczki, nawet tej bez zaświadczeń. 

 

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation