Pierwsza pożyczka za darmo – jak kuszą nas banki?

Pierwsza pożyczka za darmo, RRSO 0%, wakacje kredytowe, wycieczka marzeń… Banki szukają różnych sposobów na to, aby zachęcić nowych klientów do skorzystania z ich oferty. W niektórych przypadkach promocje bankowe są bardzo korzystne. W innych – warto dwa razy zastanowić się przed skorzystaniem z oferty. Oto najpopularniejsze promocje, którymi kuszą nas banki. Pierwsza pożyczka za darmo to zdecydowanie hit wśród ofert promocyjnych banków.

Kredyt gotówkowy – FinAi.pl

Pierwsza pożyczka za darmo – oddajesz tyle, ile pożyczyłeś

Wiele osób unika wszelkich kredytów, wychodząc z założenia, że najczęściej wiążą się one ze sporymi wydatkami. Czasem jednak pojawia się konieczność skorzystania z dodatkowego zastrzyku gotówki – szczególnie kiedy trzeba pokryć jakiś dodatkowy wydatek, na przykład kupić pralkę lub skompletować wyprawkę do szkoły, a konto świeci pustkami. Pierwsza pożyczka za darmo to jedna z najpopularniejszych promocji, przygotowywanych przez instytucje finansowe. Skierowana jest do nowych klientów, którzy nie korzystali jeszcze z oferty kredytowej danej firmy.

Czy pierwsza pożyczka za darmo jest bezpieczna? Wystarczy dokładnie zagłębić się w regulamin danej oferty. W większości przypadków jest ona stosunkowo przejrzysta. Nowi klienci, którzy nie korzystali jeszcze z pożyczki, mogą zdecydować się na darmową pożyczkę. Z reguły jej kwota nie przekracza 5000 złotych, a okres spłaty jest stosunkowo krótki – na przykład 30, 60 lub 90 dni. Jeśli oddasz pożyczkę w terminie, nie będziesz musiał pokrywać żadnych dodatkowych kosztów. To największa zaleta ofert typu „pierwsza pożyczka za darmo" – oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś. Dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy i jest to ich pierwszy kredyt, taka oferta to z pewnością najlepsze rozwiązanie. Ważne jednak, aby pamiętać o terminowej spłacie.

Wakacje kredytowe – zrób sobie przerwę od spłacania rat

Potrzebujesz jedno– lub dwumiesięcznej przerwy od spłacania rat? Planujesz większy wydatek i przez chwilę Twój domowy budżet nie będzie w stanie udźwignąć raty kredytu? Zrób sobie wakacje kredytowe! To kolejna promocja, która pozwala odpocząć od zobowiązań finansowych. Co prawda możliwość skorzystania z tego typu rozwiązania istnieje w przypadku większości banków – wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Niektóre z firm przygotowują jednak dodatkowe warianty, na przykład możliwość zrobienia sobie wakacji na samym początku – ratę zaczyna spłacać się dopiero po dwóch lub trzech miesiącach od momentu zaciągnięcia kredytu. Zdarza się, że banki lub firmy, które udzielają kredytu, pozwalają aż na czterokrotne wakacje kredytowe przez cały okres spłaty. Osoby, które obawiają się, że mogą mieć gorszy okres finansowy, powinny rozważyć skorzystanie właśnie z takiej oferty.

Tańsze ubezpieczenie przy kredycie na mieszkanie

Ubezpieczenie mieszkania na kredyt to obowiązek każdego kredytobiorcy. Jest to zabezpieczenie nie tylko dla banku, ale też dla przyszłego właściciela mieszkania. W przypadku pożaru lub innej trudnej sytuacji, osoba taka nie będzie musiała płacić rat za mieszkanie, które… już nie istnieje. Banki mają świadomość, że płacenie za ubezpieczenie mieszkania na kredyt może być dużym obciążeniem finansowym. W wielu przypadkach banki zachęcają swoich klientów do skorzystania z ich oferty ubezpieczeniowej lub polecają towarzystwo, z którym współpracują. I tutaj pojawia się kolejna przestrzeń do stworzenia ciekawej promocji. Z łatwością można znaleźć promocje bankowe, oferujące tańsze lub darmowe ubezpieczenie mieszkania na kredyt – czasem na okres kilku miesięcy, a czasem roku.

Banki przygotowują też inne promocje, które skierowane są do osób, zainteresowanych kredytem na mieszkanie. Mogą one dotyczyć zredukowanej marży, niższego wkładu własnego czy niższego oprocentowania. Przed podjęciem decyzji o kredycie na mieszkanie warto dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków, ponieważ często można trafić na naprawdę korzystne promocje.

Promocje bankowe – jest w czym wybierać

Pierwsza pożyczka za darmo, tańsze ubezpieczenie czy możliwość skorzystania z wakacji kredytowej i późniejszej spłaty rat to zdecydowanie najpopularniejsze promocje. Banki i firmy pożyczkowe nie ograniczają się jednak w tworzeniu ofert promocyjnych dla nowych klientów. Dużą popularnością cieszą się wszelkiego typu losowania nagród wśród osób, które zdecydowały się na skorzystanie z oferty kredytowej. W wielu przypadkach do wylosowania są naprawdę atrakcyjne nagrody, o które warto walczyć, na przykład nowe samochody, wakacje o wartości 20 000 złotych czy nagrody pieniężne. Rzecz jasna takie konkursy nie powinny być najważniejszym kryterium przy wyborze pożyczkodawcy, jednak z pewnością są one bardzo kuszące i pozwalają na skuteczne przyciąganie nowych klientów.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation