Od czego ubezpiecza ubezpieczenie kredytu?

Co się stanie w razie nieprzewidzianego wypadku, który będzie miał negatywny wpływ na Twoje finanse w trakcie spłacania kredytu?

Ubezpieczenie kredytu – czy warto się na nie zdecydować?

Ubezpieczenie kredytu nigdy nie może być obowiązkowe - bank nie może przymusić żadnego konsumenta do tego, by ubezpieczył kredyt, na który się decyduje. Czasami jednak od wykupienia ubezpieczenia bank uzależnia pewne dogodniejsze warunki. Kredyt ubezpieczony może być np. łatwiejszy do zaciągnięcia od nieubezpieczonego. Jeśli w takim momencie klient musi zdecydować, czy ubezpieczenie mu się opłaci, czy nie.

Z jednej strony ubezpieczenie to pewien komfort - w razie, gdyby wydarzyła się nieprzewidziana sytuacja mająca negatywny wpływ na płynność finansową kredytobiorcy, kredytobiorca ten nie będzie w kropce. Z drugiej jednak strony - ubezpieczenie może powiększyć koszt kredytu. Decyzja należy więc do nas.

Są dwa rodzaje ubezpieczenia kredytów:
1. ubezpieczenie od utraty pracy i od niezdolności do pracy
2. ubezpieczenie na życie - w razie śmierci kredytobiorcy

Jeśli nie wiesz, czy decydować się na ubezpieczenie kredytu, najlepiej będzie, jeśli na spokojnie się nad tym zastanowisz, nie decydując się na ofertę banku od razu. Pamiętaj, że spontaniczne decydowanie się na kredyt pod presją czasu nie jest dobrym rozwiązaniem. Wczytaj się dokładnie w umowę, sprawdź, ile zapłacisz finalnie za kredyt, jakie będzie RRSO, itd.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation