Jakie mogą być konsekwencje wpisu w BIG lub KRD?

Czy wpis w BIG lub KRD może nam zaszkodzić? Jakie dokładnie mogą być konsekwencje negatywnej informacji w BIG lub KRD?

Kiedy trafiasz do BIG?

Negatywne informacje w BIG lub KRD nie są neutralne dla naszej zdolności kredytowej. Wszelkie tego rodzaju informacje mogą nam zaszkodzić. Jak dokładnie?

  1. Negatywna informacja w BIG może być sygnałem dla banku, że nie zawsze jesteśmy terminowi, jeśli chodzi o spłatę kredytów. To samo dotyczy firm pożyczkowych - również mogą sprawdzić Biuro Informacji Gospodarczej. Tym samym negatywna informacja w BIG-u może być złym prognostykiem i może stanąć na drodze potencjalnego kredytobiorcy.
  2. To samo dotyczy rat w sklepie, które przecież również są rodzajem kredytu. Konsument znajdujący się w bazie BIG może mieć problemy z kupnem produktu na raty.
  3. Konsument zalegający tak mocno, że na jego temat pojawiła się informacja negatywna w BIG może mieć nawet problem z podpisaniem umowy z operatorem komórkowym lub z dostawcą internetu.
  4. No i wreszcie: spotkać Cię mogą problemy windykacyjne, a w ostateczności również postępowanie komornicze.

Dlatego najlepiej możliwie najszybciej spłacić swoje zadłużenie - tak, by możliwie najszybciej zniknąć z bazy BIG.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation