Dlaczego mój kredyt jest taki drogi, czyli co składa się na całkowity koszt kredytu?

Jak obliczyć całkowity koszt kredytu? I czym on właściwie jest?

Dlaczego mój kredyt jest taki drogi, czyli co składa się na całkowity koszt kredytu

Jeśli chcemy stwierdzić, ile tak naprawdę zapłacimy za nasz przyszły kredyt, warto zapoznać się nie tylko z jego RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Ważne jest też stwierdzenie, jaki jest całkowity koszt kredytu. To pierwsze wyrażone jest procentowo, a drugie kwotowo, dzięki czemu łatwiej porównać ze sobą kilka ofert.

Całkowity koszt kredytu podsumowuje wszystkie koszty związane z kredytem.

 

Czym jest kredyt kupiecki? [słowniczek]

Czym jest kredyt kupiecki? [słowniczek]

Nie chcesz płacić z góry za usługę? Jaki rodzaj kredytu będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź, czym jest kredyt kupiecki i dlaczego może Ci pomóc.

 

Co się składa na całkowity koszt kredytu?

  1. Prowizja bankowa
  2. Ubezpieczenia – nie zawsze są obowiązkowe, ale często bank od razu wlicza je w koszty kredytu. Stanowią one zabezpieczenie na wypadek choroby czy śmierci kredytobiorcy, bądź po prostu utraty źródła utrzymania.
  3. Odsetki

Do całkowitego kosztu kredytu banki nie wliczają opłat „obsługowych”, czyli opłat karnych za spóźnienia w spłatach, za wydawanie zaświadczeń, opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, itd.

Pamiętaj, że bank ma obowiązek podać Ci kwotę całkowitego kosztu kredytu jeszcze zanim się u niego zapożyczysz!

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation