Czy można założyć konto oszczędnościowe noworodkowi?

Konto oszczędnościowe dla dziecka - co powinieneś wiedzieć? Czy można założyć konto oszczędnościowe na noworodka?

czy_mozna_zalozyc_konto_oszczednosciowe_na_nowonarodzone_dziecko_finai.jpg

Moment, w którym rodzi się dziecko, jest momentem szczególnym w życiu każdego rodzica. Macierzyństwo stawia cały świat rodzica na głowie. I każdy chciałby jak najlepiej dla swojej pociechy. Czy zatem można ułatwić życie swojego dziecka, zakładając mu konto oszczędnościowe tuż przy narodzinach?

Formalnie: nie można założyć konta oszczędnościowego na nowo narodzone dziecko. Natomiast mniej formalnie możesz - rozwiązaniem może być założenie konta na siebie, a następnie przepisanie go na dziecko po kilkunastu latach. Oficjalnie zatem nie da się tego zrobić, ale nieoficjalnie można to określić jako konto poświęcone dziecku.

Warto to zrobić zwłaszcza, jeśli policzymy korzyści. Np. wpłacanie stu złotych miesięcznie przez 10 lat da nam ponad 12 tysięcy złotych, plus odsetki. Kwotę 20 tysięcy złotych uzyskamy już po niecałych 17 latach. Taka kwota to doskonały start w życie dla każdego dziecka. A mówimy tu jedynie o 100 złotych! Jeśli powiększymy tę sumę do 200 złotych, po 18 latach uzyskamy ponad 43 tysiące złotych. Kwota 500 złotych odkładana miesięcznie to już powyżej 100 tysięcy złotych.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation