Czy można wziąć kredyt przez internet?

Wiemy, że przez internet można brać pożyczki. W kilkanaście minut firmy są w stanie zweryfikować naszą wiarygodność jako klientów i przelać pieniądze na konto. A jak jest z kredytami gotówkowymi? Czy kiedy staramy się o większą kwotę, wszystko ma szansę przebiec równie szybko?

Kredyt gotówkowy online

Odpowiedź brzmi: owszem. Można już wziąć kredyt całkowicie przez internet tak jak pożyczkę. Nie jest konieczna wizyta w banku, rozmowa telefoniczna z pracownikiem banku ani odsyłanie umowy kurierem. Nie wszędzie jednak da się to zrobić. 

Banki coraz częściej zachęcają klienta do korzystania ze swoich usług w kanałach online – zakładania rachunków bankowych czy lokat przez internet, brania pożyczek online, robienia przelewów internetowych. Zminimalizowanie formalności i ograniczenie kroków potrzebnych do sfinalizowania jakiejś usługi bankowej to bardzo kusząca perspektywa dla konsumenta ceniącego sobie czas i wygodę, więc banki prześcigają się w takich „cyfrowych” propozycjach.

To w teorii. A jak jest w praktyce? W rzeczywistości wiele instytucji wciąż oczekuje od kredytobiorcy wizyty w oddziale banku, a niejednokrotnie to po prostu ta droga okazuje się szybsza, jeśli chodzi o sfinalizowanie pewnych procesów bankowych.

Branie kredytu lub pożyczki online w banku zazwyczaj wyglądało podobnie:

  • Klient wchodził na stronę banku, gdzie wypełniał wniosek online o kredyt.
  • Bank oceniał zdolność kredytową klienta i decydował o przyznaniu/bądź nieprzyznaniu wsparcia finansowego oraz o warunkach, na jakich zostanie ono udzielone.
  • Często stosowany był dodatkowy sposób weryfikacji w postaci rozmowy telefonicznej z osobą ubiegającą się o kredyt.
  • Klient zatwierdzał warunki umowy – np. za pomocą e-maila, później podpisania umowy dostarczonej przez kuriera czy za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Albo... szedł do banku. 

Nowy sposób na kredyty online – jaka jest różnica między ubieganiem się o kredyt w internecie za pomocą FinAi a mniej zaawansowanymi sposobami?
 

Szansą dla tych, którzy kredyt gotówkowy chcą wziąć CAŁKOWICIE online, może być sklep z kredytami online FinAi.pl. Platforma oferuje nowy model brania kredytów. Opiera się on o zaawansowane mechanizmy weryfikacji tożsamości i współpracę z wieloma bankami.

  • W FinAi.pl zakładasz jedno konto na platformie www.finai.pl, na którym uzupełniasz jeden wniosek o kredyt – później zostanie on przesłany do kilku banków współpracujących z platformą. W ten sposób konsument nie jest zmuszony do szukania i porównywania konkurencyjnych ofert z kilku banków, a jednocześnie ma okazję wybrać najlepszą z wielu propozycji. Dane we wniosku są w dużym stopniu uzupełniane automatycznie.
  • Kolejny ważny krok – weryfikacja tożsamości – przez który w „tradycyjnym” ubieganiu się o kredyt klient często musiał iść do banku, tutaj rzeczywiście następuje w pełni cyfrowo. Klient robi zdjęcie swojej twarzy, czyli sefie, oraz fotografię dwóch stron dowodu. Wszystkie dane i zdjęcia są całkowicie bezpieczne, ponieważ FinAi.pl jest członkiem Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, a także posiada między innymi certyfikat ISO 27001, gwarantujący najwyższą jakość bezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych klienta.
  • Po weryfikacji zdolności kredytowej klienta banki przysyłają mu oferty kredytowe, które są widoczne na koncie. Kredytobiorca wybiera spośród nich najlepszą – na tym polega przewaga sklepu z kredytami gotówkowymi. Może segregować oferty według wybranych parametrów, żeby wybrać tą, która najbardziej mu pasuje – taką z najniższą ratą, z najdłuższym czasem spłaty kredytu itd. Klient nie musi wychodzić z domu, a banki walczą o niego ze swoimi propozycjami.
  • Kredytobiorca jednym kliknięciem wybiera ofertę, a następnie wgrywa wyciągi ze swojego konta z ostatnich 6 miesięcy. W FinAi.pl niepotrzebne jest zaświadczenie od pracodawcy, którego wymaga wiele banków.
  • Umowa jest podpisywana SMS-em, a pieniądze spływają na konto online. W ten sposób cały proces ubiegania się o kredyt i przyznawania go zachodzi w pełni cyfrowo.

Ubieganie się o kredyt. Co się zmieniło? [INFOGRAFIKA]

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation