Co to jest kalkulator kredytowy?

Czy kalkulatory kredytowe mogą służyć do realnego planowania kredytu? Kiedy powinniśmy uważać na kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy – czego się z niego dowiesz?

Kalkulator kredytowy to narzędzie, które pomaga w przygotowaniu się do spłaty kredytu gotówkowego. W jaki sposób działa i kiedy powinniśmy go używać?

Weźmy za przykład kalkulator kredytowy FinAi, który można znaleźć w tym miejscu. Służy on do tworzenia symulacji kredytu rozpisanego na konkretną kwotę i na konkretną liczbę comiesięcznych rat.

Dla przykładu: jeśli wiemy, że będziemy chcieli pożyczyć kwotę 10 000 złotych, to za pomocą tego prostego i intuicyjnego narzędzia sprawdzimy wysokość comiesięcznych rat przy konkretnym oprocentowaniu, prowizji i ubezpieczeniu. Wystarczy, że w odpowiednie pola wpiszemy odpowiednie informacje.

Po wypełnieniu całego formularza kalkulatora kredytowego, wyskoczą nam następujące informacje:

  1. Kwota potencjalnej raty - czyli pieniądze, które będziemy musieli płacić co miesiąc.
  2. Całkowita kwota do zapłaty - czyli to, ile zapłacimy finalnie, po spłaceniu całego kredytu, uwzględniając oprocentowanie, prowizję, ubezpieczenie i wszystkie pozostałe opłaty.

Pamiętaj jednak, że kalkulator kredytowy jest jedynie narzędziem pomocniczym. Ostateczną decyzję dotyczącą tego, czy jakiś konkretny kredyt zostanie czy przyznany, czy też nie, podejmie bank, szacujący ryzyko na podstawie Twojej zdolności i wiarygodności kredytowej, a także historii innych spłat.

Zapisz się na newsletter!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation