9 sytuacji, w których nie powinieneś brać kredytu – punkt piąty może być decydujący!

Nowe zobowiązanie to zawsze kolejne obciążenie dla portfela. Wzięcie kredytu nie zawsze jest opłacalne. Kiedy nie warto się zadłużać?

9 sytuacji, w których nie powinieneś brać kredytu – punkt piąty może być decydujący!

1. Masz do spłaty kredyt na wysoką kwotę? Nie zawsze warto brać kolejny. Przeanalizuj dokładnie swoje zarobki oraz wydatki i dopiero wtedy podejmij decyzję, czy poradzisz sobie z kolejnym zadłużeniem.

via GIPHY

2. Nie masz pieniędzy na spłatę obecnego kredytu? Chcesz go uregulować kolejnym? Musisz dobrze przemyśleć, czy warto to zrobić. W takim przypadku łatwo wpaść w „pułapkę kredytową”, która jest bardzo prostą drogą do straty dużej ilości pieniędzy.

 

Jak stworzyć bezpieczne hasło do konta w banku? Jak strzec kodu PIN? [KROK PO KROKU]

Jak stworzyć bezpieczne hasło do Twojego konta w banku? [Krok po kroku]

10 sposobów na bezpieczne hasło.

 

3. Twoje dziecko wybiera się na studia do innego miasta, a Twoja sytuacja finansowa nie jest najlepsza? Jeśli będziesz musiał opłacać jego naukę i życie, to kredyt na nowy samochód lub telewizor lepiej odłożyć na później.

4. Masz dobry i sprawny samochód, który spełnia Twoje oczekiwania? Twoja sytuacja finansowa nie należy do najlepszych? Zastanów się poważnie, czy nowe auto kupione za pieniądze z kredytu to rozsądne rozwiązanie.

via GIPHY

5. Jesteś zatrudniony na niekorzystnych warunkach lub Twoje miejsce pracy nie daje Ci poczucia finansowej stabilności? Czujesz, że możesz zostać zwolniony? Przeczekaj trudny moment, bo po zaciągnięciu kredytu możesz mieć problemy ze spłatą.

6. Chcesz kupić nowe mieszkanie na kredyt? Nie zaciągaj długu na inne rzeczy. Nowy telewizor lub samochód mogą poczekać. 

7. Jesteś obieżyświatem nieprzywiązanym do jednego miejsca? Możesz zmienić pracę w dowolnym czasie? Nie bierz kredytu hipotecznego, bo po ewentualnej przeprowadzce będziesz musiał spłacać mieszkanie, w którym nie mieszkasz.

via GIPHY

8. Jesteście w związku partnerskim i nie dogadujecie się najlepiej? Nie bierzcie kredytu na mieszkanie, bo po ewentualnym rozstaniu obydwoje będziecie dłużnikami.

9. Masz zamiar założyć własną działalność gospodarczą? Nie bierz kredytu w ciemno. Najpierw przygotuj konkretny biznesplan, a dopiero później pomyśl nad finansowaniem działalności.

Zapisz się na newsletter!

Zadaj pytanie ekspertowi FinAi!

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation