Zobacz, jak znaleźć najtańszy kredyt samochodowy!

Zakup samochodu to duży wydatek. Nawet wybierając auto kilkuletnie, musimy się liczyć z potrzebą posiadania kwoty rzędu 30 000 zł. By nie rezygnować z planów o nowym aucie, ratunkiem okazać się może najtańszy kredyty samochodowy. Przeczytaj, jak łatwo wybrać najlepszy kredyt samochodowy oraz jak oszczędzić na prowizji i oprocentowaniu.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Dostępne obecnie na rynku kredyty samochodowe potrafią znacznie różnić się od siebie kosztami. W szerokiej ofercie banków można jednak śmiało przebierać w poszukiwaniu najatrakcyjniejszej oferty. Najtańszy kredyt gotówkowy jest bowiem szansą na zaoszczędzenie sporej kwoty, która wynieść może nawet kilka tysięcy złotych. Osoba z odpowiednio wysokim i stałym dochodem nie powinna mieć problemu, by otrzymać kredyt gotówkowy u wybranego przez siebie kredytodawcy. Trzeba jednak pamiętać, że banki biorą pod uwagę także dotychczasową historię kredytową, co pozwala im sprawdzić wiarygodność i płynność finansową wnioskodawcy.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy na samochód?

Kredyt samochodowy, tak jak każdy inny kredyt gotówkowy czy zwykła pożyczka konsumencka, obarczony jest kosztami. Pożyczając pieniądze od banku, liczyć trzeba się z pokryciem związanych z pożyczką odsetek, czasem zapłatą prowizji, ubezpieczeniem kredytu lub złożeniem zabezpieczenia, np. w postaci weksla.

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu nowego jest często niżej oprocentowany niż w przypadku auta z drugiej ręki. Korzystne oprocentowanie dotyczy zazwyczaj samochodów młodszych niż 5 lat. Dlatego decydując się na zakup samochodu starszego na raty, liczyć trzeba się ze wzrostem wysokości oprocentowania i obowiązkiem uiszczenia prowizji, która sięgnąć może nawet 10% wartości pożyczonej kwoty.

Udzielając kredytu na auto nowe lub auto, które ma mniej niż 5 lat, banki często rezygnują z prowizji, dlatego koszt całkowity kredytu jest automatycznie niższy. Osoby zdecydowane kupić samochód na kredyt mają szansę porównać oferty dostępne na rynku, korzystając z mobilnej aplikacji, jaką jest kalkulator kredytu gotówkowego. To narzędzie jest w stanie w przeciągu kilku minut przeprowadzić weryfikację wielu produktów i wybrać najtańszy kredyt gotówkowy. Jeśli zainteresowany kredytem szuka dofinansowania w niższej kwocie, może skorzystać z najwygodniejszej obecnie formy kredytowania, wybierając kredyt gotówkowy online. W tym przypadku formalności zostały ograniczone do minimum, a kredytobiorca może otrzymać gotówkę nawet bez wychodzenia z domu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation