Tani kredyt na używany samochód – czy warto?

Podejmując decyzję o zakupie samochodu z drugiej ręki, powinniśmy uwzględnić czas na poszukiwanie odpowiedniego modelu auta, to, w jakim jest stanie technicznym, a i wygląd zewnętrzny ma znaczenie.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Mamy do wyboru dwie opcje zakupu używanego samochodu. Możemy kupić auto od osoby prywatnej, wówczas ofertę sprzedaży samochodu znajdziemy w gazetach lub w Internecie i zazwyczaj jest to jeden konkretny model. Drugą opcją jest zakup samochodu w komisie, gdzie możemy wybierać między wieloma modelami aut. Decydując się na używany samochód, powinniśmy zwrócić uwagę, czy auto nie ma ukrytych wad, to znaczy, czy sprzedający nie chce przed nami ukryć faktu, że samochód jest powypadkowy. Aby mieć pewność, że samochód jest całkowicie sprawny, warto pomyśleć o zabraniu na miejsce zakupu doświadczonego i znającego się na swoim fachu mechanika lub lakiernika, który skrupulatnie oceni, czy to, co mówi sprzedawca, jest prawdą.

Jakie są koszty zakupu używanego samochodu?

Bardzo rzadko zdarza się trafić na całkowicie sprawny i idealnie wyglądający z zewnątrz używany samochód. Dlatego należy liczyć się z tym, że mimo kosztów zakupu będziemy musieli jeszcze ponieść koszty uzupełniające. Każdy z nas jest inny i dla jednego niewielki odprysk lakieru na masce czy rdza nic nie znaczą, a dla innego jest to już duży problem. Pomimo kosztów ewentualnej naprawy trzeba do nich doliczyć inne koszty, które musimy ponieść. Są to ceny ubezpieczenia i przerejestrowania samochodu. Ubezpieczenie samochodu w zależności od marki, rocznika, pakietu i ubezpieczalni wynosi między 460 zł a 1830 zł. Natomiast koszt przerejestrowania samochodu to 180,50 zł. Ceny aut używanych zależą od marki, roku produkcji oraz stanu technicznego i wizualnego. W rezultacie koszty samochodów z drugiej ręki wahają się między 3200 zł a 167 969 zł.

Jaki kredyt gotówkowy wybrać, aby sfinansować zakup używanego samochodu?

Kredyt gotówkowy to najpopularniejsza forma zaciągania zobowiązań, nie ma w niej nic skomplikowanego. Wystarczy udać się do placówki banku i wykwalifikowani pracownicy dobiorą dla nas najtańszy kredyt gotówkowy dostosowany do naszych możliwości. Inną opcją jest kredyt gotówkowy online, który zaciągniemy, nie wychodząc z domu. Z pomocą przy wyborze kredytu gotówkowego online przychodzi kalkulator kredytu gotówkowego, który może pomóc wybrać najlepszy kredyt gotówkowy. Narzędzie to umożliwia określenie wysokości zobowiązania i czasu, na jaki chcemy je zaciągnąć.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation