Sprawdź, jaki kredyt na samochód wybrać!

Kupując samochód na raty, warto prześledzić różne oferty kredytowe, tak by na zakupie wymarzonego auta nie stracić. Kalkulator kredytu gotówkowego pomoże każdemu zainteresowanemu kredytem znaleźć najlepszą dla niego ofertę. Przeczytaj, jak wybrać najtańszy kredyt na samochód!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Nie każdy marzący o posiadaniu nowego samochodu swoje plany może zrealizować, płacąc za auto gotówką. Innym mogą przyjść z pomocą np. kredyty samochodowe. Ogólna dostępność do kredytów, niskie oprocentowania i brak ukrytych czy dodatkowych kosztów brzmią zachęcająco.

Czy kredyt na samochód musi dużo kosztować?

Dobrze wybrany kredyt na samochód nie musi być znacznym obciążeniem dla osoby o stabilnej sytuacji materialnej. Wystarczą stałe wpływy i brak problemów z regulowaniem zobowiązań, by mieć szansę otrzymać kredyt gotówkowy na zakup samochodu. W ofertach banków specjalizujących się w kredytach samochodowych można śmiało przebierać. Możliwość porównywania ofert daje kalkulator kredytu gotówkowego, przy użyciu którego w krótkim czasie znaleźć można najtańszy kredyt gotówkowy. Inną opcją – może mniej wygodną, ale atrakcyjną dla osób, które chcą otrzymać informację o kredycie prosto od pracownika banku – jest pytanie o kredyt w oddziale banku, np. w tym, który prowadzi nasze konto. O kredyt gotówkowy na zakup samochodu pytać można także w salonie, u dealera lub w komisie.

Tu dość często istnieje możliwość negocjowania nie tylko ceny samochodu, ale także kosztów związanych z kredytem. Banki mogą obniżyć swoją prowizję po konsultacji ze sprzedawcą. Należy pamiętać jednak, że to, ile kosztować będzie kredyt, zależeć może od kilku czynników – przede wszystkim od wieku samochodu. Najtaniej kupić można samochód nowy, prosto z salonu, gdyż w tym przypadku oprocentowanie kredytu jest dość niskie i wynosi zazwyczaj od 1 do 5%, rośnie natomiast wraz z wiekiem samochodu.

Ponadto zakup nowego samochodu na kredyt może być zwolniony z obowiązku uiszczenia prowizji. W niektórych przypadkach kupujący ma szansę otrzymać kredyt 0%, jednak liczyć się musi z wniesieniem wkładu własnego w wysokości ponad połowy wartości auta. Osoby wygodne, które na dofinansowanie zakupu samochodu potrzebują niezbyt wygórowanej kwoty, mogą starać się o kredyt gotówkowy online. W tym przypadku, przy minimum formalności, jeszcze tego samego dnia mogą mieć pieniądze na koncie.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation