Sprawdź, jak znaleźć tani kredyt samochodowy!

Kupując samochód, liczyć się trzeba z niemałymi kosztami. Na brak gotówki są jednak sposoby, a jeden z nich to najtańszy kredyt gotówkowy na samochód. Sprawdź, jak znaleźć najlepszą ofertę i jak pożyczyć pieniądze, by nie przepłacić!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Dzięki szerokiemu wachlarzowi różnych produktów kredytowych, każda osoba zainteresowana dofinansowaniem może znaleźć najlepszą dla siebie ofertę. Może to być opcja korzystna – łatwiejsza jest bowiem niż sukcesywne oszczędzanie. Na kredyt gotówkowy kupić można nie tylko samochód używany, ale także samochód prosto z salonu, często bez potrzeby posiadania wkładu własnego, na dogodnych i atrakcyjnych warunkach.

Czy warto kupić samochód na kredyt?

Jak wynika z analiz kosztów poszczególnych kredytów, te najtańsze wiążą się z zakupem samochodów nowych lub młodszych niż 5 lat. Przy wyborze auta starszego oprocentowanie kredytu możne znacznie wzrosnąć. Podobna sytuacja ma miejsce, jeśli chodzi o prowizję. Przy zakupie samochodów prosto z salonu większość banków nie wymaga prowizji od udzielonego kredytu lub wynosi ona zaledwie 1-2% pożyczonej kwoty. Przy zakupie samochodu starszego niż 5 lat prowizja może wynieść nawet 10%.

Natomiast w przypadku auta jeszcze starszego, takiego które ma już lat 10 i więcej, banki mogą odmówić udzielenia kredytu samochodowego, proponując jednak kredyt konsumpcyjny, który przeznaczyć można na dowolny cel. Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Wystarczy kalkulator kredytu gotówkowego, czyli łatwa w użyciu aplikacja dostępna w Internecie. Posiadając komputer, tablet czy smartfona w przeciągu kilku minut można prześledzić oferty kredytowe wielu banków, porównać koszty kredytów, ich oprocentowanie i dodatkowe wymagania. W ten sposób znaleźć można odpowiedni kredyt gotówkowy także na zakup samochodu.

Natomiast osoby zdecydowane na zakup auta starszego, w przypadku gdy bank odmówi im udzielenia kredytu celowego (samochodowego), by nie rezygnować ze swych planów, mogą wybrać opcję, jaką jest kredyt gotówkowy online. Dobrze dobrany kredyt konsumpcyjny może być tańszy niż kredyt samochodowy, bowiem nie musi być obciążony prowizją. Zakupiony samochód będzie wówczas w całkowitej dyspozycji właściciela, bowiem banki przy kredytach konsumpcyjnych na kwotę kilkunastu tysięcy złotych od swych zaufanych klientów nie muszą wymagać żadnego zabezpieczenia.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation