Sprawdź, jak zmniejszyć odsetki od kredytu na samochód!

Kupując samochód na kredyt, masz szansę zaoszczędzić! Wystarczy znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy, czyli ten bez wysokich opłat, odsetek i prowizji! O tym, jak to zrobić, dowiedz się, czytając nasz tekst.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Obecnie na kredyt można kupić nie tylko nowy samochód, ale także używany. Banki chętnie pożyczają pieniądze osobom, które dają gwarancję spłaty. Posiadając stały dochód i sprawdzoną historię kredytową, nikt nie powinien mieć problemu z zakupem auta na raty. Wystarczy wynagrodzenie za pracę, renta, emerytura lub dochód z prowadzonej działalności gospodarczej w kwocie średniej pensji, by móc starać się o kredyt gotówkowy nawet na samochód z tzw. wyższej półki. Koszty potrafią jednak znacznie się od siebie różnić, dlatego przed podpisaniem umowy warto zadbać o to, by zaciągnąć najtańszy kredyt gotówkowy, aby nie generować dodatkowych kosztów. Mało czasochłonną opcją jest kredyt gotówkowy online, który daje szansę na pożyczkę przy niskich kosztach nawet bez potrzeby wychodzenia z domu.

Ile wynoszą odsetki od kredytu na samochód?

Kredyty samochodowe to produkty celowe, zazwyczaj znacznie tańsze niż zwykłe kredyty konsumpcyjne, a ich oprocentowanie waha się między 0% a 10%. O taki kredyt pytać można zarówno w oddziale swojego banku, jak i w bankach specjalizujących się w kredytach samochodowych. Na polskim rynku występują także banki firmowe, które zajmują się kredytami dla klientów wybierających ich marki samochodów, są to m.in. Volvo czy Toyota.

Kupując auto w komisie lub nowe w salonie samochodowym, zazwyczaj otrzymujemy ofertę kredytową od sprzedawcy współpracującego z konkretnym bankiem. Nie jest to rozwiązanie złe, choć nie zawsze może okazać się najtańsze. Warto jednak pamiętać, że kupując samochód można starać się negocjować ceny i w tym przypadku nie ma znaczenia, czy jest to auto nowe, czy z tzw. drugiej ręki. Banki zarabiają zazwyczaj na prowizji, którą otrzymują od właściciela auta (komisu, dealera), dlatego „dobry” kontakt ze sprzedawcą daje szansę na pierwsze oszczędności podczas zakupu. W ofertach banków znaleźć można także kredyt 0%.

Nie będzie to jednak produkt dostępny dla każdego, bowiem w tym przypadku spełnić trzeba pewne wymagania, a przede wszystkim posiadać wkład własny. Szukając oszczędności i taniego kredytu na samochód, zawsze warto odwiedzić kalkulator kredytu gotówkowego dostępny online, jako narzędzie, które jest w stanie wskazać najtańszy kredyt gotówkowy, porównując koszty związane z różnymi ofertami dostępnymi na rynku.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation