Samochód z salonu na raty – sprawdź, co trzeba wiedzieć

Kupując nowy samochód prosto z salonu, skorzystać można z wygodnej formy rozłożenia płatności na raty. Sprawdź, jakie wymagania trzeba spełnić, by móc kupić samochód na raty! Dowiedź się także, jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na dowolny cel, w tym również na zakup nowego auta!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Planując zakup samochodu prosto z salonu, można spróbować znaleźć ofertę, dzięki której zaoszczędzić można sporą kwotę. Dostępne obecnie na rynku produkty, w tym także kredyty celowe, mogą różnić się od siebie przede wszystkim wysokością oprocentowania oraz kosztami dodatkowymi. Część kredytów udzielanych na zakup samochodu obarczona jest obowiązkiem uiszczenia prowizji, która zazwyczaj wynosi od 1 do 5%, a w przypadku zakupu auta starszego niż 5 lat potrafi wzrosnąć do 10%.

Ile kosztuje samochód na raty?

Kupując nowe auto w autoryzowanym salonie konkretnej marki, wybrać można jedną z dwóch form kredytowania zakupu. Pierwsza to wybór auta i poszukiwanie kredytu gotówkowego na własną rękę w zewnętrznym banku. Druga to złożenie wniosku kredytowego w banku wskazanym przez dealera samochodowego. Większość sprzedawców nowych aut posiada umowy współpracy z konkretnymi bankami lub firmami pożyczkowymi. Jednak na Polskim rynku znaleźć można marki, które posiadają własne banki. Np. w salonie Toyoty kredytu gotówkowego udzielać będzie Toyota Bank.

Klient zdecydowany na zakup samochodu na raty zazwyczaj ma prawo wyboru kredytodawcy, co daje mu możliwość wyszukania najkorzystniejszej dla niego oferty. Najtańszy kredyt gotówkowy na zakup nowego samochodu można znaleźć, korzystając np. z kalkulatora kredytu gotówkowego. Dzięki otrzymanym informacjom zainteresowany kredytem pozna swoją przybliżoną zdolność kredytową, koszty związane z konkretnymi produktami, wysokość prowizji, odsetek, ewentualne dodatkowe wymagania. Osoby posiadające stałe źródło dochodu nie powinny mieć problemu, by móc otrzymać kredyt gotówkowy na zakup samochodu – czy to w wybranym banku, czy w tym, z który współpracuje dealer.

Większość banków rezygnuje także z wymogu posiadania wkładu własnego. Jednak kupujący samochód na raty musi liczyć się z obowiązkiem zawarcia umowy OC i AC, co w przypadku nowego samochodu nie jest małym wydatkiem. Osoby nieposiadające oszczędności koszt ten pokryć mogą, zaciągając szybki i wygodny kredyt gotówkowy online.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation