Samochód na raty, jak wybrać najlepszą ofertę?

Zarówno nowy samochód, jak i ten z tzw. drugiej ręki można kupić na raty, bez posiadania wkładu własnego. Warto jednak prześledzić oferty kredytów i wybrać najkorzystniejszy. Najtańszy kredyt gotówkowy na samochód to szansa na co najmniej kilka tysięcy oszczędności. Już teraz dowiedz się, czym jest kalkulator kredytu gotówkowego i jaki wpływ może mieć na zasobność Twojego portfela.

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Dzięki szerokiej ofercie kredytowej banków, każda osoba posiadająca stałe źródło dochodu i unormowaną sytuację finansową ma szansę otrzymać kredyt gotówkowy na zakup wymarzonego auta. Wynagrodzenie za pracę, dobra emerytura czy dochód z prowadzonej działalności gospodarczej powinny wystarczyć, by otrzymać kredyt na samochód we wnioskowanej kwocie. Chociaż banki, udzielając kredytu, biorą pod uwagę także inne czynniki, między innymi wiek samochodu oraz posiadanie wkładu własnego. Wielu kredytodawców odmawia też udzielenia kredytu na zakup samochodu, który ma więcej niż 10 lat, a w przypadku auta 5-letniego oprocentowanie może znacznie wzrosnąć. Bank ma prawo zażądać również wysokiej prowizji od pożyczonej kwoty, która w przypadku zakupu nowego samochodu może w ogólnie nie wystąpić.

Jak znaleźć najtańszy kredyt na samochód?

Z uwagi na duże koszty związane z zaciągnięciem kredytu na ratalny zakup samochodu, zarówno tego prosto z salonu, gdy większość banków wymaga ubezpieczenia AC oraz stałego serwisowania, jak i w przypadku samochodu starszego, kiedy znaczne koszty to te związane z prowizją, warto poszukać najkorzystniejszej oferty. Kalkulator kredytu gotówkowego umożliwia porównanie oprocentowania produktów różnych instytucji finansowych czy wyliczenie całkowitej kwoty do spłaty, co w konsekwencji pomaga znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Inną opcją jest zaciągnięcie kredytu samochodowego bezpośrednio w salonie lub komisie. Sprzedawcy samochodów współpracują często z firmami pożyczkowymi, co umożliwia zakup samochodu na raty przy uproszczonej procedurze i minimum formalności.

Osoby potrzebujące zastrzyku gotówki mogą również rozważyć opcję, jaką jest kredyt gotówkowy online. W tym przypadku pożyczkę w wysokości kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych otrzymujemy nie wychodząc z domu, nie tracąc czasu i bez stresu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation