Samochód na kredyt – czy to się opłaca

Podjąłeś decyzję, że zmieniasz samochód, ale zastanawiasz się, skąd wziąć pieniądze? Kalkulator kredytu gotówkowego pomoże Ci prześledzić wiele ofert i wybrać najtańszą, bo samochód na kredyt to rozwiązanie, które nie musi drogo kosztować!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Kiedy przychodzi czas na wymianę auta na nowszy model, pojawiają się także wątpliwości, a często i stres. Kwestie zasadnicze dotyczą finansów, problemów z odłożeniem potrzebnej kwoty oraz obawą, czy mamy szansę otrzymać kredyt gotówkowy oraz w jakiej kwocie i z jaką ratą. Dzięki rozwiązaniom XXI wieku, przede wszystkim powszechnej dostępności do Internetu, wiele informacji uzyskać można szybko i sprawnie, nie tracąc czasu oraz bez stresu.

Sprawdzając dostępne w sieci informacje o kredytach na zakup samochodów używanych, można odnieść wrażenie, że są one droższe niż te związane z zakupem samochodów prosto z salonu. Wyższe jest zazwyczaj oprocentowanie. Pojawia się także dodatkowa prowizja od udzielonego kredytu, sięgająca kilku procent, a w niektórych przypadkach nawet 10–12%. Dlatego przed złożeniem wniosku o kredyt u konkretnego kredytodawcy warto poświęcić nieco czasu, by porównać oferty różnych firm i znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Takie działanie daje szansę na zmniejszenie kosztów i oszczędzenie nierzadko nawet kilku tysięcy złotych.

Jak znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na zakup samochodu?

Oprocentowanie kredytów samochodowych, tak samo jak i zwykłych kredytów konsumpcyjnych, znacznie różni się od siebie. Kalkulator kredytu gotówkowego jest skuteczną porównywarką, która potrafi spośród wielu ofert wskazać tę najkorzystniejszą, a także związane z kredytem koszt, a tym wysokość odsetek, prowizji czy innych dodatkowych obciążeń wymaganych przez bank, np. obowiązkowe ubezpieczenie.

Kalkulator kredytu gotówkowego może przeprowadzić również wstępną symulację zdolności kredytowej osoby zainteresowanej zakupem auta oraz określić, czy przy pożyczce we wskazanej kwocie wymagany będzie udział środków własnych. Kwestia ta jest niezwykle istotna, bowiem osoba zdecydowana na zakup auta będzie posiadała informację, w jakiej cenie może szukać samochodu oraz czy musi posiadać część odłożonej kwoty.

Mając te wszystkie dane i spełniając oczekiwania banku, sięgnąć można po najwygodniejszą w ostatnim czasie formę kredytowania, czyli kredyt gotówkowy online. Nie wiążą się z nim żadne dodatkowe opłaty, a uzyskać go można bez wychodzenia z domu i przy minimum formalności.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation