Pożyczka na zakup samochodu z salonu

Nowy samochód z salonu to marzenie niejednego kierowcy. Jeśli również i Ty się do nich zaliczasz, ale nie posiadasz wystarczającej ilości wolnych środków, być może warto przemyśleć decyzję o zaciągnięciu pożyczki?

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Samochód prosto z salonu to inwestycja na lata eksploatacji. W przeciwieństwie do auta nabywanego z drugiej ręki, masz pewność, że jesteś jego pierwszym właścicielem, a wszystkie części pojazdu są nowe i posłużą Ci przez długi czas. Jednak w przypadku wielu osób zakup wymarzonego samochodu za gotówkę nie wchodzi w grę. Nawet jeśli zarabiasz dużo, wyłożenie kilkudziesięciu tysięcy złotych to bardzo duże obciążenie. Dlatego warte rozważenia są inne opcje, takie jak kredyt gotówkowy czy pożyczka. Czy warto sięgnąć po te produkty finansowe, i jak znaleźć te najkorzystniejsze?

Czy warto wziąć kredyt na samochód?

Jeśli nie posiadasz wystarczającej ilości gotówki na zakup nowego auta, pożyczka lub kredyt mogą okazać się wyjściem z sytuacji. Nie muszą wiązać się z dużymi kosztami. Średnie koszty kredytu na nowe i używane auto są zróżnicowane nie tylko w zależności od kwoty, jaką konsument pożycza, ale również okresu spłaty (przeciętnie wynosi on od 36 do 60 miesięcy), jak i oprocentowania kredytu, prowizji oraz miesięcznych kosztów ubezpieczenia. Dlatego warto poświęcić nieco czasu, aby znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy. Dzięki temu można zminimalizować koszty zaciągniętego zobowiązania.

Co potrzebne jest do wnioskowania o kredyt?

Choć wzięcie kredytu na samochód wiąże się z wieloma formalnościami, warto uzbroić się w cierpliwość i spełnić wszystkie wymagania kredytodawcy. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wizytę w banku, czy zainteresuje Cię kredyt gotówkowy online, niezbędne będzie zaświadczenie o osiąganych dochodach, a także podanie takich danych, jak liczba osób w gospodarstwie domowym, a także informacje o miesięcznych zobowiązaniach potencjalnego kredytobiorcy. Dopiero na tej podstawie zostanie podjęta decyzja o przyznaniu bądź odmowie przyznania kredytu.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie kosztować Cię rata za wymarzony samochód, w Internecie znajdziesz prosty w obsłudze kalkulator kredytu gotówkowego, który pozwoli Ci na oszacowanie wysokości raty, jak również innych kosztów związanych z kredytem. Taka symulacja trwa dosłownie chwilę.

 

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation