Pożyczka na zakup samochodu – jak to działa?

Posiadanie własnego auta często jest niezbędne do wykonywania zwykłych czynności życia codziennego. Kupić samochód za gotówkę nie jest jednak sprawą łatwą. Wiele osób, chcąc posiadać własne auto, korzysta z pożyczki na zakup samochodu. Sprawdź, jak wybrać najlepszy sposób dofinansowania kupna samochodu i dowiedz się, jak kalkulator kredytu gotówkowego może pomóc Ci zaoszczędzić spore pieniądze!

Jak dostać kredyt na pierwszy samochód? Sprawdź nasze porady

Kredyt gotówkowy może być zaciągany po to, by wyjechać na wakacje, odbyć szkolenie, opłacić studnia, wykonać zabieg poprawiający urodę czy też zakupić samochód. Dobrze wybrana pożyczka na samochód nie musi wiele kosztować – a jest jedną z opcji, które pomogą nam sfinansować zakup auta.

Najtańsza pożyczka na zakup samochodu – czy to się opłaca?

W zależności od tego, w jakiej cenie planujemy kupić samochód, oraz czy będzie to auto nowe, czy samochód z drugiej ręki, inne mogą być koszty kredytu lub pożyczki samochodowej. Także warunki stawiane przez kredytodawcę mogą różnić się między sobą. Posiadając jednak stałe źródło dochodu, zapewniające stabilność i płynność finansową, nikt nie powinien mieć problemu z pozyskaniem kredytu na zakup wymarzonego auta. Przed złożeniem wniosku o kredyt warto poświęcić nieco czasu, tak by swobodnie wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, który da szansę na niższe odsetki i mniejszą prowizję.

Jak wynika z informacji publikowanych przez banki i firmy pożyczkowe, najtańszy kredyt gotówkowy związany będzie z zakupem auta nowego. W tym przypadku obowiązuje często bardzo korzystne oprocentowanie poniżej 5% oraz brak konieczności uiszczenia prowizji. Jeśli chodzi o zakup auta starszego – takiego, które ma więcej niż 5 lat, banki bardzo często żądają od kupującego uiszczenia prowizji od udzielonej pożyczki, która wynieść może nawet 10% wartości pożyczonej kwoty.

Aby nie przepłacić na kosztach dodatkowych pożyczki czy kredytu, warto skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego, dzięki któremu uzyskać można wstępną symulację wszystkich kosztów związanych z daną ofertą, co daje możliwość wyboru najtańszego produktu. Dobrym rozwiązaniem, nieobciążonym żadnymi dodatkowymi kosztami, może okazać się wygodny kredyt gotówkowy online, który zaciągnąć można na dowolny cel, w tym także na zakup samochodu.

IcoButtonRightArrow double-arrow-top close arrow-down fb twitter link gplus gplus white linkedin linkedin white Search Arrow-left Arrow-right Camera Chat Edit Finai-logo---pie Pencil Picture Pictures Quotation